Video klejo lietotnē Whatsapp, tas pārsūtīts daudz reižu. Pēc žurnāla Medības rīcībā esošās sākotnējās informācijas, it kā filmēts uz Valmiera – Rūjiena ceļa. Pēcāk saņemta informācija, ka visticamāk tūristi no Latvijas lāčus filmējuši un barojuši Rumānijā. Dotajā brīdī ir informēta arī Dabas aizsardzības pārvalde. Tās pārstāvji mēģina noskaidrot, kur konkrēti video filmēts.
Aculiecinieku video! Bezatbildīgi latvieši uz ceļa baro lāci
Šāda rīcība satrauc dabas aizsardzības ekspertus, jo savvaļas lāču piebarošana rada potenciālu apdraudējumu sabiedrības drošībai. Piebarojot savvaļas dzīvnieku, tas tiek radināts pie cilvēka klātbūtnes, mazinot tā dabisko instinktu izvairīties no cilvēka klātbūtnes. Rezultātā lācis aizvien vairāk samazina distanci starp sevi un cilvēku, kļūst pārdrošāks.
Jebkurā valstī, kur sastopamas lielākas vai mazākas lāču populācijas, lāču barošana ir kategoriski aizliegta.
Mežā lācis? Pamata informācija par brūno lāci un ieteikumi rīcībai, sastopoties ar šo dzīvnieku.
Rumānijas lāču problēmas skaitļos
Starptautiskās medību un medījamo dzīvnieku aizsardzības komitejas (CIC) ģenerālās asamblejas laikā, kas notika šā gada aprīlī Parīzē, Rumānijas mednieku pārstāvji stāstīja par situāciju viņu valstī, kas izveidojusies pēc tam, kad pirms dažiem gadiem pilnībā tika aizliegtas brūno lāču medības. Rumānijā šobrīd ir viena no lielākajām brūno lāču populācijām Eiropā, ja ne visā pasaulē. Vēl viena valsts, kas var ar Rumāniju sacensties attiecībā uz šo dzīvnieku blīvumu, ir Slovēnija. Vidēji brūno lāču skaits no 2007. līdz 2023. gadam pieaudzis no 6290 dzīvniekiem līdz 7814. Tāpat statistika liecina, ka, pieaugot lāču skaitam, pieaug arī postījumu, uzbrukumu un ceļu satiksmes negadījumu apjoms, kas īpaši novērots pēc lāču medību apturēšanas. Lāču kontrole šobrīd notiek ļoti ierobežotos apmēros, paredzot izņēmumus. Nodarīto postījumu apmērs 2021. un 2022. gadā ir bijis gana iespaidīgs. Reģistrēti 4311 postījumu gadījumi, kas izmaksājuši 2 589 719 eiro. Savukārt no 2021. līdz 2023. gadam, īstenojot ārkārtas iesaistīšanos postījumu novēršanā, iztērēts aptuveni viens miljons eiro. Šīs sistēmas ietvaros īpaši izveidotas komandas varēja iesaistīties un pieņemt nepieciešamo risinājumu tad, ja lācis parādījās, piemēram, ciematu tuvumā. Šobrīd notiek diskusijas par to, lai ieviestu lāču apsaimniekošanas plānu.
Brūno lāču populācijas pieaugums Rumānijā
Mīts. Igaunijā lāči neuzbrūk un problēmu nav. Video ekstra #32 (dublēts latviski)
Augusta numurā par svina munīcijas aizliegumu!Saistītie raksti
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.