Ceturtdien, 19. decembrī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds tikās ar Latvijas Mednieku savienības priekšsēdētāju Jāni Baumani, lai parakstītu kopīgu rīcības plānu 2025. gadam. Šis plāns, kas ik gadu tiek atjaunots, kalpo kā papildinājums 2017. gadā noslēgtajai vienošanās par sadarbību starp Aizsardzības ministriju un Latvijas Mednieku savienību.
Plāna ietvaros Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība apņēmušās veicināt mednieku brīvprātīgu iesaistīšanos valsts visaptverošās aizsardzības aktivitātēs. Lai to īstenotu, plānots rīkot reģionālus seminārus medniekiem par iespējām piedalīties valsts aizsardzībā un aktuālajām aizsardzības nozares aktualitātēm.
“Aizsardzības nozares sadarbība ar Latvijas Mednieku savienību līdz šim ir bijusi pozitīva, īpaši attiecībā uz kopīgiem projektiem ar Zemessardzi un dalību mācībās “Namejs”. Ir būtiski, lai mednieki spētu izmantot savas prasmes dažādās krīzes situācijās un papildinātu valsts aizsardzības spējas ar savām zināšanām un pieredzi. Savukārt aizsardzības nozare var smelties vērtīgas atziņas no medniekiem,” uzsvēra aizsardzības ministrs A. Sprūds.
Sadarbības ietvaros tiks organizētas arī krīzes situāciju simulācijas, lai veicinātu mednieku un valsts institūciju efektīvu sadarbību. Tāpat plānots iesaistīt Latvijas Mednieku savienības biedrus 2025. gada valsts aizsardzības mācībās “Namejs”.
Lai uzlabotu mednieku šaušanas prasmes un drošas šaušanas iemaņas, Nacionālie bruņotie spēki nodrošinās tālšaušanas treniņus medniekiem. Savukārt Latvijas Mednieku savienība palīdzēs apgūt teorētiskās un praktiskās zināšanas par izdzīvošanu un darbību mežā, kas būs noderīgas arī zemessargiem.
Latvijas Mednieku savienības priekšsēdētājs Jānis Baumanis sarunā ar portālu “Sargs.lv” atzina, ka līdzšinējā sadarbība ar aizsardzības nozari ir bijusi veiksmīga. Viņš uzsvēra, ka daudzi mednieki jau aktīvi darbojas Zemessardzē, un kopīgās aktivitātes palīdz vēl efektīvāk piesaistīt medniekus dienestam. Kā veiksmīgu piemēru J. Baumanis minēja mednieku dalību mācībās “Namejs” Zemessardzes vadībā.
“Mēs redzam lielu potenciālu šādai sadarbībai, un mūsu mērķis ir to paplašināt, iesaistot medniekus mācībās visās teritoriālajās brigādēs,” uzsvēra J. Baumanis. Vienlaikus viņš norādīja, ka nepieciešama arī likumdošanas pilnveidošana, lai medniekiem būtu tiesības izmantot savus ieročus Nacionālo bruņoto spēku uzdevumu veikšanai krīzes situācijās.
J. Baumanis piebilda, ka daudzi mednieki, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar pievienoties Zemessardzei, ir gatavi sniegt atbalstu aizsardzības spēkiem, izmantojot savus resursus, piemēram, apvidus auto, kvadraciklus un meža novērošanas kameras. Šie resursi var būt noderīgi gan izlūkošanā, gan apsardzē, gan citos aizsardzības uzdevumos.
Zemessardzes štāba priekšnieks pulkvedis Viesturs Bubucis atzinīgi vērtēja līdzšinējo sadarbību ar medniekiem un uzsvēra tās nozīmīgumu. Viņš norādīja, ka mednieku pieredze un spējas ļauj tos ātri integrēt krīzes situācijās, un aicināja medniekus, kas vēl nav pievienojušies Zemessardzei, apsvērt šo iespēju.
Latvijas Mednieku savienība, kas dibināta 2011. gadā, pārstāv vairāk nekā 9000 mednieku. Tā aktīvi veicina mednieku iesaisti sabiedriskās aktivitātēs un aizsardzības projektos, sadarbojoties ar dažādām valsts un nevalstiskajām organizācijām. Latvijā pašlaik ir ap 22 tūkstošiem aktīvo mednieku, no kuriem daudzi jau ir dienējuši vai dienē Zemessardzē un Nacionālajos bruņotajos spēkos.
Vai mednieka pienākums ir visu izmedīt? “Šauj garām!” #262 epizede
Abonē 2025. gadam ar pielikumiem un saņem 3 tematiskos pielikumus.
👉 Abonē 2025. gadam bez pielikumiem.
👉 Abonē 2025. gadam LIELO KOMPLEKTU: Medības ar Pielikumiem + e-izdevumi + LASI.LV | viss portāls
Abonē žurnālu Medības 2025. gadam
Žurnāla Medības decembra numurā lasi par medījuma gaļu!