Raksts tapis sadarbībā ar GPSPRO.lv
Visa pasaule smilšu graudiņā – tā ir frāze no kādas asa sižeta piedzīvojumu filmas. Un tomēr tā lieliski raksturo to, cik daudz informācijas iespējams ietilpināt mazā priekšmetā, kā tā spēj mainīt mūsu ikdienu. Šādi smilšu graudiņi tiešā un pārnestā nozīmē iebūvēti ikvienā elektroniskā ierīcē. Tajā skaitā modernajos pulksteņos – ierīcēs, kuru pienākums rādīt pareizu laiku ir tikai viena no funkcijām.
Žurnālam Medības bija iespēja izmēģināt pulksteni Garmin Epix Pro (gen2). Pulksteni piedāvā veikals GPSPRO.
Pieskata veselību
Protams, kā jau visi pulksteņi, arī šis rāda laiku. Taču tas palīdz pieskatīt arī tā īpašnieka veselību, kas medniekiem lielākos vai ne tik lielos gados ir īpaši svarīgi. Pulss, asiņu piesātinājums ar skābekli. Šie un citi dati palīdzēs viedajai ierīcei sekot lūdzi jūsu pašsajūtai un nepieciešamības gadījumā brīdināt ne tikai jūsu tuviniekus. Galu galā – ierīcē ir jutīgs GPS sensors, un vismaz pulkstenis patiešām zina, kur tas atrodas. Tāpat ierīcē iebūvēts arī barometrs un altimetrs. Ierīce palīdz sekot līdzi ķermeņa enerģijas un stresa līmenim. Konfigurēta kopā ar viedtālruni tā palīdzēs rūpēties par to, lai naktsmiera laikā jūs patiešām neviens netraucētu.
Karte un kompass
Pulkstenī ir ielādētas vairākas kartes, tāpat pastāv iespēja papildināt karšu krājumu, tostarp ar topogrāfiskajām kartēm. Tas ļaus vienmēr izplānot labāko maršrutu. Kā tas var noderēt medniekam? Vienmēr līdzi ir karte un kompass. Tas palīdzēs izkļūt no meža pat tad, ja vadātājs būs izlēmis ar jums izspēlēt kādu ļaunu joku. Vēl pulkstenī ir kompass. Protams, jo modernāks kļūst cilvēks, jo mazāk viņš prot izmantot ierīces, kuru lietošanai nepieciešamas zināšanas, un kompass ir viena no šādām ierīcēm. Protams, apmaldīties gadās arī tumsā, tāpēc pulkstenī ir arī lukturītis. Tam ir vairāki spilgtuma līmeņi, un to var iedegt arī sarkanā krāsā. Tāpat ierīcē ir modinātājpulkstenis, taimeris, hronometrs, tas rāda saullēkta un saulrieta laiku.
Principā, lietojot pulksteni, ir iespēja iztikt bez citām navigācijas ierīcēm. Protams, jautājums tikai, cik tas ir ērti, veroties nelielajā displejā. No otras puses – nav nepieciešama vēl viena ierīce, kas aizņem vietu un kas ir papildus līdzi nesamais svars… Vienīgais trūkums – pulkstenī nav iespējams izmantot īpaši Latvijai izstrādāto Jāņa sētas karti.
Tālrunis uz rokas
Kad pulkstenis savienots ar tālruni, pēdējais no kabatas ārā būs jāņem krietni retāk. Īpaši tāpēc, ka pulkstenis patiešām nebaidās no mitruma un pat peldes ūdenī, ko nevar teikt par viedtālruni. Tāpēc, dodoties medībās, tālruni var drošības nolūkos iesaiņot ūdensnecaurlaidīgā iesaiņojumā un izmantot pulksteni. Ar to var atbildēt uz balss zvaniem, lasīt ziņas visos iespējamajos tīklos, pat sekot līdzi biržas aktualitātēm. Iemīļotās mūzikas klausīšanās vairs tikai tāds patīkams blakus sīkums…
Un tas viss nelielā kompaktā korpusā. Viedpulksteņa režīmā tā baterijas pietiks 16 dienām, savukārt GPS režīmā – 30 stundām. Visa informācija tiek attēlota AMOLED displejā, kas nosegts ar skrāpējumu izturīgu safīra lēcu.
Plusi un mīnusi
Plusi
* Intuitīvi saprotama saskarsme
* Veselības uzraudzības sistēma
* Iespēja ielādēt papildus kartes
* Neliels enerģijas patēriņš
Mīnusi
* Augsta cena
Tehniskā informācija:
Objektīva materiāls: safīra stikls
Ekrāna turētāja materiāls: titāns
Korpusa materiāls: ar šķiedrām stiegrots polimērs, ar tērauda aizmugurējo vāciņu
Fiziskie izmēri: 47x47x14,5 mm
Skārienekrāns, krāsu displejs
Gaismas diodes lampiņa
Displeja izšķirtspēja: 416×416 pikseļi
Displeja veids: AMOLED
Svars: 70 g (tikai korpuss: 47 g)
Ūdens iedarbība: 10 atm
Atmiņa/vēsture: 32 gb
Sensori: Gps, Glonass, Galileo, vairākfrekvenču pozicionēšana, Satiq™ technology, Garmin elevate™ plaukstas locītavas sirdsdarbības ritma monitors, barometrisks altimetrs, kompass, žiroskops, akselerometrs, termometrs, apkārtējā apgaismojuma sensors, Pulse ox skābekļa līmeņa uzraudzība asinīs
Saderība ar viedtālruni: iphone®, android™
Saderīgs ar mobilo lietotni garmin connect™