Latviešu tautas pasaka pasaka – Maša un lācis
Autors: Mašas Fāters
Beidzot patiesība nāk gaismā! Mūžīgi jau blēdības nenoslēpsi.
LR Valsts kontrole saskaitījusi lūšus valstī, tie ir ap 400. Šī precīzā uzskaite bija zinātnisks pamats sākt lūšu medību aizliegšanas procedūru, ko atbalstīja un virzīja iniciatīvas grupas. Tas pašreiz vainagojies ar Valts meža dienesta (VMD) noteiktu 0 limitu lūsim šajā medību sezonā.
Bet ja ir pateiks A, tad jāsaka arī B un C!
B. Lūšu populāciju uzskaitīja un limitu līdz šim noteica valsts pārvaldes iestāde Valsts meža dienests, pamatojoties uz valsts budžeta finansēta, zinātniski pētnieciska institūta “Silava” izstrādāto metodiku. Tāpat lūšus uzskaitīja VMD, vadoties pēc tiešajiem novērojumiem. Šādā veidā valstī ir uzskaitīti apmēram 1300 lūšu. Trīs reizes vairāk nekā saskaitījusi Valsts kontrole. Sakarā ar to, ka Valsts kontrole ir visaugstāk stāvošā valsts pārvaldes darbības, budžeta izlietošanas un citu valsts resursu izmantošanas uzraudzības institūcija, rodas jautājums – kādēļ gan tā nav vērsusies ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu par to, ka VMD veicis ilgstošu, sistemātisku krāpšanu, apsaimniekojot Eiropas nozīmes dabas resursu, kā arī “Silava” ilgstoša laika posmā nelietderīgi izšķērdējusi budžeta līdzekļus, veicot nekam nederīgus pētījumus, kas novedis pie Eiropas nozīmes dabas resursa zuduma. Jautājums – kā interesēs vai ietekmē tas darīts? Ja iesniegumu prokuratūrai nav iesniegusi Valsts kontrole, tad kādam tas jādara, piemēram, Mašai.
C. Līdzīgi kā lūšus, VMD, pēc tieši tādas pašas metodes ilgstoši uzskaita arī cita Eiropas nozīmes dabas resursu – vilku, nosaka tā nomedīšanas limitu. Tad kāda iemesla dēļ valsts iestāde, kura, aizsedzoties ar “Silavas” izstrādātu, kā izrādās, pilnīgi aplamu metodiku, ilgstoši blēdījusies ar lūšu skaitu, būtu pareizi noteikusi arī vilku skaitu. Te darbiņš atkal VK, kura varētu ātri un precīzi noteikt patieso vilku skaitu valstī, un iniciatīvas grupas iedvesmota, rosināt arī šīs sugas medību aizliegumu. Piemēram, Maša.
D. Trakāk ir ar vēl vienu Eiropas nozīmes dabas resursu – bebru. Necentīsimies iedziļināties Eiropas padomes direktīvas 92/43/EEK pielikumu un izņēmumu mainīgajā secībā – ceturtais, piektais vai cits. Bebrs ir Eiropā īpaši aizsargājams! Kas notiek Latvijā – VMD bebra uzskaites metodika ir izteikta četros īsos teikumos, no kuriem pērle ir šis – “Ja nav precīzas informācijas par apmetnē esošo dzīvnieku skaitu, tad bebru skaitu aprēķina, reizinot teritorijā esošo apmetņu skaitu ar četri (ar pilnīgas izķeršanas metodi noskaidrotais vidējais bebru daudzums vienā apmetnē!).” Pilnīga genocīda propaganda, kā valsts akceptēta metode! Cilvēku sabiedrībā kaut kur ne tik senā vēsturē jau tas piedzīvots. Bebrs pašreiz ir nelimitēts – visās platībās iznīcini, cik gribi, nerakstot ne kādu atskaiti, pārskatu, nelietojot savilcēju! Neviens nekontrolē Eiropas nozīmes dabas resursa patieso stāvokli valstī, precīzs skaits nav noteikts. Te atkal nopietns darbiņš VK, kura var ātri un precīzi noteikt patieso bebru skaitu valstī, un iniciatīvas grupa iedvesmota, rosināt šīs sugas medību aizliegumu. Piemēram, Maša.
E. Ja jau lūsis, pamatojoties uz VK un iniciatīvas grupas aktivitātēm, pilnīgi pamatoti tiek padarīts par nemedījamo dzīvnieku (līdzīgi kā ūdrs, lācis), tad kāds iemesls ir atstāt asinskārās Zemkopības ministrijas paspārnē esošās, blēdīgās valsts iestādes – VMD, pārziņā arī citus Eiropā īpaši aizsargājamos dzīvniekus – vilku un bebru! Pēdējais brīdis rīkoties, kamēr vēl nav par vēlu! Visi augstāk minētie un, iespējams vēl citi, aizsargājamie dzīvnieki steidzami jāglābj, nododot tos VARAM pārziņā un padarot par nemedījamajiem. Valstij ieguvumu būs daudz. Bet, jā! Bebrs laikam nav tik smuks, kā lūsis, un nopludina mazdārziņu!
No Eiropas pa dzelzceļu RAIL BALTIC brauks tūristu straumes, līdzīgi kā Āfrikā pagājušā gadsimta sākumā lūkoties pa logu uz vilku bariem, kuri pārvietosies pa bebru dambjiem aizsargājamajās mitrzemēs. Ja paveiksies, varēs Vērmanes dārzā pabarot uz ginka sēdošu lūsi. Beidzot būs atrisināta mežsaimnieku un lauksaimnieku mūžīgā problēma ar pārnadžu postījumiem, ko tizlie mednieki nevar atrisināt gadu gadiem. Vilki un lūši, cilvēkam tos netraucējot, ar to āri tiks galā. Vēl jau viņiem lielais brālis lācis nāks palīgā.
Visu atlikušo, ja tādi paliks, medījamo dzīvnieku uzskaiti un administrēšanu no blēdīgās VMD (ap 600 ierēdņu) var nodot produktīvajai VK (ap 100 ierēdņu), kura sevi lieliski parādīja, kā patiesi efektīgu valsts iestādi, momentā precīzi saskaitot kluso nakts dzīvnieku, kuru tikai retais redzējis dabā, – lūsi. Būs budžeta ietaupījums desmit reizes!
Valstij tiks novērstas ļoti iespējamās Eiropas tiesvedības procedūras par īpaši aizsargājamo dzīvnieku ļaunprātīgu iznīcināšanu, kas sistemātiski no VMD puses līdz šim tiek pieļauta, balstoties uz pētniecības institūta “Silava” izstrādātām aplamām metodikām, kas radītas pa valsts budžeta līdzekļiem.
Maša varēs ēst vakariņas ne tikai ar četriem lāčiem, bet arī vilku, lūsi un bebru. Vai arī tikt apēsta pati. Var būt Mašu pārdēvēt kaut kādā ne būt tautiskā vārdā.