Ir aktīvākais dzinējmedību laiks, kad medīt var praktiski visus medījamos dzīvniekus, izņemot lūsi, kura medību sezonas šogad iespējams sāksies 1.janvārī. Tomēr globālā pandēmija ievieš savas korekcijas. Lai gan uz dzinējmedību rīkošanu neattiecas pasākumu organizēšanas ierobežojumi, tomēr mednieki tiek aicināti izturēties atbildīgi un piesardzīgi, medībās darot visu iespējamo, lai nepieļautu Covid-19 izplatību.
Zemkopības ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju ir izstādājusi rekomendācijas medību rīkošanai pandēmijas laikā.
Pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, Covid-19 ierobežošanas kontekstā medības ir saimniecisks pakalpojums. Šajā kontekstā saimniecisks pakalpojums ir medību process no tā uzsākšanas un beidzas pēc medījuma pirmapstrādes. Dzinējmedību gadījumā medību pārskatā norāda medību sākuma laiku, kad tiek uzsāktas medības, un medību beigu laiku, ko nosaka medību vadītājs. Aktivitātes, ko veic mednieki pirms medību procesa uzsākšanas un pēc tā beigām pakļaujas vispārējam normatīvam regulējumam Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.
Medības notiek brīvā dabā medību platībās, kurās ir iespējams ievērot individuālos biodrošības pasākumus – distancēšanos, higiēnas un dezinfekcijas līdzekļu lietošanu un citus. Zinot medību norises procesu un faktiskos apstākļus, medību vadītāju kompetenci un medību lomu mūsu ekonomikā, nav šaubu, ka infekcijas riski dzinējmedībās ir minimizējami, salīdzinot ar zaudējumiem to ierobežošanas gadījumā.
Zemkopības ministrija aicina:
• atbildīgi ievērot normatīvos ietvertos individuālās aizsardzības un biodrošības nosacījumus medību laikā, pārtraukumos un medību pirmapstrādes vietās;
• atturēties no viesmednieku uzņemšanas un došanās viesmedībās;
• plānot medību procesu, pēc iespējas samazinot kontakēšanās iespējas medību dalībnieku starpā – primāri īstenojot individuālas medības;
• kad objektīvi apstākļi (mednieku resursi, medību platību īpatnības, infrastruktūras trūkums, u.c.) nepieļauj Valsts meža dienesta noteikto nomedīšanas apjomu izpildi, medījot individuāli, organizēt medības ar traucēšanu vai dzinējmedības.
Haralds Barviks: pandēmijas ērā esam atbildīgi un pieklājīgi
UZMANĪBU! Dzinējmedību rīkošana ārkārtējās situācijas laikā
Lasi un abonē žurnālu Medības!
https://abonesana.latvijasmediji.lv/abonesana/33