Ja plānojat talku, ir īstais brīdis, lai labiekārtotu medniekmāju un tai piegulošo teritoriju. Medību atlieku noglabāšanas vietas arī ir viens no tiem jautājumiem, kas Āfrikas cūku mēra dēļ prasa īpašus risinājumus un arī īpašu atbildību no katra mednieku kluba.
Tvertnes var ierīkot katra kluba platībās vai vienoties un uzstādīt Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) nodrošinātos konteinerus, kurus var izmantot vairākas biedrības. Par laimi, Latvijā netiek uzspiestas vienotas stingras prasības par atlieku glabātavas tehniskajiem parametriem, un tas atstāj iespēju klubiem darboties radoši.
Lūk, viens no iespējamajiem risinājumiem, kas būs noderīgs mazajiem klubiem, kur nomedīto mežacūku skaits nav liels, – 200 litru mucas ar noslēdzamo vāku. Konkrēti šīs izmanto uzņēmums, kas ražo uguns aizsargpārklājumus, impregnētājus un citus līdzekļus.
Mucām ar fleksi nogriež dibenu. Tvertnes ierok zemē apmēram metra dziļumā. Līdz ar to nekādi mežacūku ķermeņa šķidrumi virspusē nevar nonākt, bet mucas saturs sadaloties pamazām samazināsies apjomā, kas paildzina šādas tilpnes izmantošanas laiku. Ieraktās mucas nostiprinātas vietā, izmantojot koka brusas.
Vāks ir oriģinālais. Papildu drošībai tam pa virsu nāk noslēdzama stīpa. Tādējādi noteikumu Par biodrošības pasākumu kopumu medībās prasības ir izpildītas. Saskaņā ar tām mežacūku medību atliekas – vēdera un krūšu dobuma orgāni, atgriezumi un āda – ir jānoglabā tā, lai tām nevar piekļūt nepiederošas personas, mājas vai savvaļas putni un dzīvnieki.
Pateicoties šādai pieejai – dezinfekcijas pasākumiem, kas arī paredzēti minētajos noteikumos, mežacūku paraugu nodošanai testiem PVD, slimo dzīvnieku iznīcināšanai un medību atlieku drošai noglabāšanai –, tiek samazināta Āfrikas cūku mēra ierosinātāja izplatības iespēja.