Pavisam negaidīti medībās Francijā uz vienu dienu tiku pie tāda pavisam neparasta brīnuma – Caesar Guerini Express 8×57 JRS. Ierocis, kas pēc visiem parametriem atšķiras no tā, ko lietoju ikdienā, un arī no tā, ko novērtēju no funkcionālā viedokļa. Francijā viss notiek pavisam vienkārši – pirms medībām piereģistrē dokumentus, iepriekš sagatavoto atļauju un vienkārši iedod ieroci un patronu paciņu. Visu dienu tad arī medī un uzraugi sev uzticēto ieroci. Vienkārši un civilizēti.
Ar ko tad šī karabīne funkcionalitātes ziņā atšķiras no tā, ko lietoju ikdienā? Pirmkārt jau tā ir atvāžamā karabīne, kurā var ielādēt divas patronas. Kāds varētu teikt, ka tas ir ļoti ierobežojoši, ja nāk baigais mežacūku bars. Savā ziņā – jā, bet, ja ar šādu ieroci stāvi uz stigas, šaura ceļa un šaušanas leņķis nav liels, tad principā var veikt divus ātrus šāvienus bez pārlādēšanas, aizslēga vilkšanas. Šāviens, tēmēklis un mērķis, un otrs šāviens. Ierocim ir viena sprūda mēlīte, kas to padara ērti lietojamu.
Ja salīdzina šo karabīni ar to, ko lietoju ikdienā, šī šķita miniatūra, tādēļ ka stobrs tai vien 55 cm. Manai ikdienas karabīnei pie stobra vēl pieskrūvēts trokšņa slāpētājs, kas šo šaujamrīku padara teju vai smieklīgi garu. Šis ir pat krietni vien īsāks stobriņš par manu atliecamo bok tipa bises stobru, kura garums ir 76 cm. Tādēļ, mazliet ieplecojot šo karabīni, šķiet, ka tā ir spēļu. Toties stobrs viegli kustināms, ierocis ir vieglāks, ērtāks un kompaktāks. Jāsaka gan uzreiz, ka gan šis ierocis, gan arī šis kalibrs ir vienkārši labākā kombinācija tieši dzinējmedībām. Šis nebūs ierocis un arī kalibrs tālšaušanai. Līdz šāvienam uz mērķi, maksimums, 150 metru distancē – ideāli. Kustīgi mērķi tuvākās distancēs – arī ideāli. Ja vēl aprīkots ar dzinējmedību tēmēkli, kā tas bija manā gadījumā, – vienkārši izcili. Es pat teiktu tā – nekavējoties šajā šaujamrīkā iemīlējos, par spīti tam, ka ikdienā tomēr priekšroku dodu sintētiskajām laidēm, nevis koka. Praktisku, nevis estētisku apsvērumu dēļ.
Tā nu man sanāca pavadīt kopā ar šo skaistuli veselus piecus mastus. Izšaut diemžēl nebija lemts, lai gan situācija it kā bija. Izskrēja man briežu govs, teļš, bullēns un bullis. Skrēja ātri, šāviena leņķis nebija liels, bet, tā kā šajās medībās medīt buļļus bija aizliegts, tad tomēr nolēmu sprūda mēlīti nespiest. Dzīvnieki gāja barā, šāviens nebūtu viegls. Nezinu, ieslēdzās kaut kāds šausmīgs uzmanīgums. Bet labāk neizšaut nekā kļūdīties. Tad nu sanāca izbaudīt lieliski organizētas medības un skaistu ieroci. Godīgi sakot, negribēju to dot atpakaļ.
Viens no medību dalībniekiem arī dalījās savā pieredzē gan par ieroci un kalibru, dziedot šai kombinācijai slavas dziesmas un sakot, ka šis ir fantastiskākais kalibrs dzinējmedībām. Jā, protams, šāda ieroča komplektācija vairāk ir raksturīga tieši Rietumeiropai. Mēs mūsu platuma grādos vairāk priekšroku dodam lielākam patronu skaitam un funkcionalitātei. Bet, no otras puses, ja ir divi sekmīgi šāvieni – vai ar to nepietiek… Šim skaistulim ir 55 cm garš stobrs, tam ir iespējams piestiprināt optisko tēmēkli. Ieroča svars – 3,150 kg. Laides garums – 375 mm. Ierocim ir arī ārējie tēmēkļi. Šim gravējums ar mežacūku.
Caesar Guerini ir vairāk pazīstams kā gludstobra ieroču ražotājs. Zīmola bises ir plaši pazīstamas gan mednieku, gan arī sporta šāvēju aprindās. Ražotājs apgalvo, ka Caesar Guerini bises ir piemērotas visiem medību veidiem un arī jebkurām sacensību situācijām. Kompānija dibināta 2000. gadā Itālijā. Džordžio un Antonio Guerīni bija vīzija, kas balstīta ģimenes tradīcijās, un abi brāļi sāka veidot jaunu ieroču līniju. Līdztekus gludstobra ieročiem ir arī vesela virkne vītņstobru ieroču modeļu. Visi skaisti, eleganti. Manā gadījumā tas bija Express Reflexo.
Īsais secinājums ir tāds, ka šis pie mums nebūs pirmais ierocis, ko mednieks iegādāsies. Šis ierocis ir tieši domāts dzinējmedībām. Bet par tādu noteikti padomās kārtīgs ieroču gurmans, kas gribēs medīt ar baudu. Skaists rīks, kas perfekti ieguļas plaukstā.