Ziņa Zemnieku Saeimas Facebook profilā:
“Foto no Cēsu novada, kur vilki saplosīja 37 aitas! Brīdinām, ka skati ir nepatīkami! No aitkopjiem aizvien vairāk saņemam informāciju par to, cik viņi ir bezspēcīgi cīņā ar vilku postījumiem.”
Jau iepriekš ziņojām, ka šogad Valsts meža dienests ir saņēmis vairāk nekā 20 apstiprinātus ziņojumus par vilku uzbrukumiem, kuros cietis ievērojams skaits mājlopu. Dzīvnieku īpašniekus aicina aktīvāk ziņot par vilku uzbrukumiem. Valsts meža dienesta rīcībā esošie vilku klātbūtnes pazīmju dati un pagājušās medību sezonas medību rezultāti liecina, ka vilku populācijas stāvoklis Latvijā ir stabils. Vienlaikus ir būtiski pieaudzis vilku uzbrukumu skaits mājlopiem. Kopš šī gada sākuma Valsts meža dienests ir saņēmis 20 apstiprinātus ziņojumus par vilku uzbrukumiem, kuros nogalinātas 79 aitas un viens suns, savainotas 34 un pazudušas 14 aitas. Cietušo dzīvnieku skaits ir būtiski lielāks nekā pagājušajā gadā šajā periodā. No 2021. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Valsts meža dienestā tika reģistrēti 11 vilku uzbrukumi, kuros nogalinātas 16 un savainotas 11 aitas, kā arī noplēsts viens teļš, četri suņi un pieci staltbrieži briežu dārza teritorijā. Lielākā vilku uzbrukumu intensitāte šogad konstatēta Cēsu novada Amatas, Vaives, Veselavas un Līgatnes pagastos – tajos notikuši 12 uzbrukumi, kuros nogalinātas 54 aitas, savainotas 19 un pazudušas 3 aitas.
Drustos vilki nokož aitas! NEPATĪKAMI SKATI – aculiecinieka video
2022. gada 15. jūlijā sākās vilku medību sezona. Valsts meža dienests noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 280 dzīvnieku apmērā. Vilku populācijas stāvoklis Latvijā ir stabils, un medības to nepasliktina. Vilks (Canis lupus) ir viena no visizpētītākajām medījamo dzīvnieku sugām Latvijā. Ik gadu Latvijas valsts mežzinātnes institūts “Silava” veic pētījumu “Lielo plēsēju populāciju stāvokļa izmaiņas medību ietekmē”, bet fona monitoringu populācijas stāvokļa novērtēšanas ietvaros nodrošina Valsts meža dienests.