Lai ierocis tiešām kalpotu vairākas paaudzes, ir svarīgi par to parūpēties. Te daži noderīgi ieteikumi!
1. Nekad neaizmirstiet par ieroča tīrīšanu
Vai esat tas cilvēks, kurš pēc šaušanas dienas vienkārši iebāž šauteni tās futrālī un pēc tam seifā? Tā persona, kas atstāj to atpūsties līdz nākamajai šaušanas sezonai? Tas varētu būt vilinoši, taču tīrīšana, iespējams, ir vissvarīgākais šautenes apkopes aspekts.
2. Glabājiet ieroci ar stobru uz leju
Ja pēc tīrīšanas ierocis joprojām ir ar eļļu vai tīrīšanas šķidrumu, pārliecinieties, ka tas tiek uzglabāts ar stobru uz leju. Tas nodrošina, ka eļļas vai tīrīšanas šķidruma pārpalikums iztecēs uz seifa grīdas, nevis sapilēs ieroča mehānismā vai nokļūs uz laides.
3. Neaizmirstiet par čokiem
Stobrā ieskrūvējamie čoki ir ierasta iezīme, un ir ārkārtīgi svarīgi tos pareizi kopt. Ja pārāk ilgi atstāsiet neizskrūvētus, pēc tam to būs grūti izdarīt. Noteikti regulāri noņemiet tos, izmantojot čoka atslēgu, notīriet veco smērvielu, nosusiniet un pirms atkārtotas uzstādīšanas ieeļļojiet.
4. Ja ierocis samirkst
Lietus un Latvija iet roku rokā. Tāpēc ir ļoti iespējams, ka medību vai treniņu laikā šaujamierocis kļūs slapjš. Ja tā notiek, nelieciet bisi atpakaļ ieroču somā, ja vien tas iespējams, vai arī ieroci pēc iespējas drīzāk izņemiet ārā no ieroču somas. Ieroča somas iekšpuse darbosies kā sūklis un uzsūks ūdeni, bet automašīnas siltums ceļā uz mājām būs ideāla vide, lai veidotos rūsa. Tāpat nevajag ieroci žāvēt uz krāsns vai radiatoriem, kas var beigties ar saplaisājušu koka laidi. Tā vietā nosusiniet ieroci ar lupatiņu, tiklīdz esat nokļuvis sausā mašīnā, un pēc tam atstājiet to lēni žūt siltā telpā.
Par ieroču tīrīšanu, tīrīšanas līdzekļiem. “Šauj garām!” 38. epizode
Šarms bija pukstens četriem, ja viss tika kvalitatīvi izpildīts. “Šauj garām!” #245 epizode
Abonē žurnālu Medības!
Bildes – Neaizmirstiet par čokiem.