Dzīvnieku patversme un mājas zoo “Mežavairogi” savā Facebook lapā ziņo par pavisam dīvainu gadījumu. Ieraksts Facebook vēsta:
“Bet mums ir arī viens gaužām nopietns viesis – pelēkais Vilks. Pēc Dabas aizsardzības pārvaldes lūguma izņēmām vilku, kurš vairākus mēnešus dzīvojis kādā mājā. Oficiālā versija ir tāda, ka ļaudis domājuši, ka tas ir suns, aplikuši tam kakla siksnu un aizveduši izkastrēt. Patiesība, mums šķiet, ir gan pavisam cita. Bet to noskaidrot vairs neizdosies. Patlaban vilku puisis mācās ēst gaļu (~2 kg dienā), uzticēties mums un saprast, ka nekas slikts viņam nedraud. Mums vilkam jāveic analīzes, lai saprastu izcelsmi (vai puisis nāk no Latvijas, Lietuvas, Krievijas?) un vai tas ir īsts Canis lupus , vai tomēr jauktenis.”
Dzīvnieku patversmes Mežvairogi vadītāja Danuta Priede norādīja, ka dzīvnieka audu paraugi ir nosūtīti analīzēm: “Vilks bija pārāk maziņš savam vecumam. Tas svēra tikai aptuveni 20 kilogramus. Tādēļ mums radās aizdomas, ka tas varētu būt suņa un vilka metiss. Otra pazīme – tas bija ļoti draudzīgs ar cilvēkiem un citiem suņiem audzētavā, kur tas tika izņemts.”
Neatkarīgi no tā, vai dzīvnieks izrādīsies tīrasiņu vilks vai jauktenis, tas paliks uz dzīvi patversmē. “Savvaļā tādu pieradinātu un sterilizētu eksemplāru izlaist nedrīkst. Vilki to saplosīs. Ja tas izdzīvos, tas atgriezīsies tuvāk cilvēku mājām un var iet bojā,” paskaidroja Danuta Priede.
Svarīgi ir atcerēties, ka savvaļas dzīvniekus nedrīkst ņemt no dabas bez īpašās vajadzības vai iemesla. Ikviena eksemplāra izņemšanai un turēšanai nebrīvē nepieciešamas īpašas atļaujas.
Šis patiesībā nav pirmais un vienīgais gadījums, kad vilki iekļūst līdzīgās nepatikšanās. Pirms dažiem gadiem Igaunijā kāda sieviete “izglāba” vilku, ieliekot to auto un aizvedot uz veterināro klīniku, domājot, ka tas ir suns. Klīnikā konstatēja, ka atvest savvaļas vilks. Tam beigās uzlika izsekošanas siksnu un palaida atpakaļ savvaļā.