Viens no argumentiem, lai sabiedrībai pamatotu medību nepieciešamību, ir cīņa ar invazīvajām sugām, ko var veikt tikai mednieks. Invazīvās sugas ir viens no iemesliem, kādēļ notiek bioloģiskās daudzveidības samazināšanās. Tādēļ svarīga ir starpvalstu sadarbība, cīnoties ar šo problēmu.
Viens no labajiem piemēriem ir cīņa ar jenotsuni Zviedrijā. Dažu gadu laikā īpašas programmas ietvaros ir bijis iespējams līdz minimumam samazināt jenotsuņu populāciju. Tomēr Zviedrijā jenotsuņi tikai sāka izplatīties, tādēļ to kontrole bija vienkāršāka.
Tagad Eiropas mērogā runā par nutriju draudiem Centrāleiropā, it īpaši Vācijā. Nutrija ir iekļauta ES invazīvo sugu sarakstā, jo tā ir liels drauds bioloģiskajai daudzveidībai. Tāpat šie dzīvnieki var apdraudēt ūdensceļus, kas ir īpaši svarīgi Nīderlandē, var arī mazināt ražas apjomus. Aprīļa sākumā Eiropas Parlamentā notikušajā sanāksmē tika secināts, ka mednieki ir šīs problēmas risinājums. Vācijā puse no nogalinātajām nutrijām tikušas nomedītas, un tas nozīmē, ka mednieki var ietekmēt šo dzīvnieku skaitu. Svarīgi ir plašāk iesaistīt medniekus, cīnoties ar invazīvajām sugām.
Vairāk lasiet žurnālā “Medības”