
Eiropas Komisijas nesenais lēmums uzsākt pārkāpuma procedūras pret Maltu un iesniegt prasību pret Franciju Eiropas Savienības Tiesā saistībā ar reģionālajām medību praksēm ir izraisījis sašutumu Eiropas mednieku sabiedrībā.
Šī jaunākā rīcība ir vēl viens piemērs nesamērīgai iejaukšanās politikai, kas neproporcionāli vēršas pret lauku kopienām, kuru darbība nerada nekādu negatīvu un taustāmu ietekmi uz bioloģisko daudzveidību.
Šīs reģionālās medību prakses ir dziļi iesakņojušās kultūras mantojumā un tiek regulētas saskaņā ar Putnu direktīvu. Senais Maltā piekoptais putnu ķeršanas veids, izmantojot tīklus, ir selektīvs, noķerot nelielu putnu skaitu un tiek stingri uzraudzīts, lai neradītu draudus bioloģiskajai daudzveidībai. Komisija uzsāk pārkāpuma procedūru pret Maltu saistībā ar tās žubīšu ķeršanas pētījumu, kas tika pārstrādāts, lai atbilstu iepriekšējam tiesas lēmumam. Francija tiek iesūdzēta tiesā par tās tradicionālajām meža baložu medībām, neskatoties uz to, ka šīs sugas populācija visā Eiropā strauji pieaug, un tradicionālā metode ietekmē tikai nelielu skaitu indivīdu.
Šī ir vēl viena Eiropas Komisijas iniciatīva, kas grauj Eiropas tradīcijas, vietējās zināšanas un lauku kopienu pamatus. Šādas darbības atsvešina tos, kuri gadsimtiem ilgi ir atbildīgi uzturējuši un aizsargājuši šīs prakses, nevis risina kādus būtiskus dabas aizsardzības jautājumus.
Eiropas Medību un dabas aizsardzības federācija (FACE) aicina Eiropas Komisiju pieņemt līdzsvarotāku pieeju, vērtējot reģionālās medību prakses. Eiropas mednieki un lauku kopienas ir pelnījuši godīgu attieksmi un viņu ieguldījuma dabas aizsardzībā atzīšanu, nevis juridiskas represijas, kas ignorē vietējo realitāti.
FACE prezidents Laurenss Hūdemakers (Laurens Hoedemaker) uzsver: “Eiropas Komisijas nesenais lēmums ir klasisks pārmērīgas regulēšanas piemērs. Tas atspoguļo ārkārtīgi stingru Putnu direktīvas interpretāciju un nepietiekami novērtē šo prakšu kultūras vērtību. Reģionālās medību metodes ir daļa no Eiropas lauku identitātes un nerada draudus savvaļas populācijām. Mēs aicinām Komisiju pieņemt proporcionālāku pieeju, nevis kriminalizēt vietējās kopienas, kuras šīs tradīcijas ir atbildīgi uzturējušas paaudžu paaudzēs.”
Vietas, kur briežu medības jāaizliedz, bet bebram jāmaksā par darbu! “Šauj garām!” #275 epizode
Žurnāla Medības marta numurā lasi par mednieku labajiem darbiem
