Kopš šī gada sākuma darbu ir atvērts Lietuvas Veselības zinātņu universitātes Savvaļas dzīvnieku glābšanas centrs (SDGC), kurā jau ievietoti pirmie iemītnieki – Lietuvas Vides ministrijas Vides aizsardzības departamenta pārkāpumu dēļ izņemtie papagaiļi un citi eksotiskie putni – kopā 53 īpatņi, kā arī četri karaliskie pitoni, Amerikas sarkanā vāvere, divpadsmit dažādu kaķu hibrīdu, servals, ūpis un plīvurpūce.
Paralēli, kā tas sākotnēji arī bija iecerēts, tiek sniegta palīdzība savvaļas dzīvniekiem. Janvāra pirmajās dienās SDGC sniedza palīdzību āpsim, sudrabkaijai, gulbim un citiem putniem.
SDGC atrodas Jauno Munišķu ciemā (Naujjų Muniškių) Kauņas rajonā. Tas strādā septiņas dienas nedēļā un ir gatavs sniegt palīdzību savvaļas dzīvniekiem vai savvaļas sugu dzīvniekiem, kurus pārtikas un veterinārā dienesta vai Vides aizsardzības dienesta speciālisti konfiscēs īpašniekiem, pārvadātājiem vai tirgotājiem, kuri būs pārkāpuši kādu no savvaļas dzīvnieku apriti reglamentējošajiem tiesību aktiem.
Savvaļas dzīvnieku glābšanas centrā ir veterinārā klīnika ar pieņemšanas un izmeklēšanas telpām, operāciju zāli, laboratoriju, telpām, kas paredzētas karantīnai, dzīvnieku ārstēšanai un rehabilitācijai.
Centrs nodrošinās pilnu ciklu, kur veterinārās palīdzības snigšana ir tikai pirmais posms. Pēc veiksmīgas ārstēšanas savvaļas dzīvniekus paredzēts atgriezt dabā, iepriekš pieradinot tos pie patstāvīgas dzīves dabā. Šim nolūkam SDGC ir ierīkoti plaši, dažādām sugām piemēroti voljēri un krātiņi, kur atveseļošanās un rehabilitācijas procesā dzīvnieku un putnu kontakts ar cilvēku būs minimāls.
Tai pat laikā viens no SDGC mērķiem ir izglītot sabiedrību: sniegt informāciju par savvaļas dzīvnieku sugām un to bioloģiju, konsultēt par palīdzību, kāda būtu sniedzama tādā vai citādā situācijā, kā arī skaidrot to, kad un kādos gadījumos cilvēka iejaukšanās patiešām ir nepieciešama.
Medības ar Pielikumiem + e-izdevumi + LASI.LV | e-žurnāls Mednieks/Makšķernieks