31.maijā Koknesē, Latvijas valsts meži Vidusdaugavas reģiona telpās Blaumaņa ielā 3 atklāja Aizkraukles novada medību trofeju izstādi. Tajā apskatāmas 167 medību trofejas, kas lielākoties iegūtas Aizkraukles novadā, vai to īpašnieki šajā novadā dzīvo. Izstāde apskatāma līdz 11. jūnijam bez maksas.
Lielākā daļa no izstādē aplūkojamajām trofejām ir staltbrieža ragi (101 trofeja). 16 no tiem ir novērtēti ar zelta medaļu, 53 – sudraba un 28 – bronzas. Izstādes vērtīgāko staltbriežu trofeju (226,71 CIC punkts) ieguvis Varis Sīpols Mazalvē. Vērtīgākā aļņu trofeja pieder Jānim Volkam (272,75 CIC punkti). Alnis nomedīts Rikavas pusē. Savukārt vērtīgāko stirnāža trofeju (174,65 CIC punkti) ieguvis Edgars Mikāls Koknesē. Vērtīgākos kuiļa ilkņus (126,55 CIC punkti) uz izstādi atnesis Andris Belēvičs. Kuilis nomedīts Koknesē.
Izstādi sadarbojoties noorganizējuši Latvijas mednieku savienība, Latvijas medību trofeju vērtēšanas nacionālā komisija, Latvijas Mednieku asociācija, sadarbībā ar VAS Latvijas valsts meži Vidusdaugavas reģionu, SIA Billerud Latvia, SIA O.K.KOKS un SIA MV tara.
Izstādes idejas autors, pieredzējušas mednieks un Latvijas Mednieku asociācijas valdes loceklis Varis Sīpols, atklājot izstādi teica, ka mums valdība visās likstās ir iemācījusies vainot COVID infekciju, taču mednieki neraud! “Viņi laiku ir izmantojuši lietderīgi un mednieki neiet uz mežu tikai pēc gaļas, bet arī skatās līdzi dzīvnieku populācijām un tās izkopj,” teica Sīpola kungs. Tāpat viņš uzsvēra lielo plēsēju slodzi, kas atsevišķās vietās jau liedz iegūt stirnāžu trofejas.
Koknesē atklāj Aizkraukles novada medību trofeju izstādi
Savukārt Latvijas mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis uzsvēra, ka medniekiem būtu jāatceras, ka briedis nav vienīgas medījamais dzīvnieks Latvijā – pēdējos gados izstādēs dominē staltbrieža ragi. Tāpat jāpievēršas arī citu pārnadžu, īpaši stirnu medībām.
Baumaņa kungs aicināja uz izstādi vest bērnus un stāstīt par medību nozīmi mūsu ikdienā. Un to var izdarīt mednieki šodien. “Esmu pārliecināts, ka pēc gadiem 20 mūsu mežā noteikti būs medījamie dzīvnieki, taču vai būs kas medī? Lai būtu mednieki, jau tagad bērni par šo procesu ir jāieinteresē,” sacīja Baumaņa kungs.