Kādi zvēri šobrīd apmetušies mežā, kuri apmeklē barotavas un, galvenais, kad? Uz šiem jautājumiem vēl pirms medībām vēlas atbildi saņemt teju ikviens mednieks. Tāpat laikam nebūs mednieka, kurš nezina, ka iespēju iegūt atbildi uz šiem jautājumiem sniedz meža kamera.
Un tomēr iegādāties meža kameru, kas spēj filmēt un fotografēt meža iemītniekus, ir tikai puse problēmas risinājuma.
Taupīgākie var izvēlēties kameru, kurā ir tikai atmiņas karte, un pēc attēliem ceļu uz mežu mērot ikreiz, kad vēlas noskaidrot, kas un kā. Taupīšana, protams, ir visai apšaubāma, ņemot vērā degvielas izmaksas un to, ka līdz medību iecirknim bieži vien jāmēro tāls ceļš.
Visbiežāk izdevīgāk būs saņemt attēlus mobilajā tālrunī vai pa elektronisko pastu. Tā teikt, tiklīdz meža fotosalonā ienācis klients, tā tūlīt kamera pārsūta bildi (attēlā). Šķiet, kas tur sarežģīts, un tehniski tas patiešām tā arī ir.
Taču, iegādājoties meža kameru ar iespēju uzņemtos attēlus pārsūtīt, medniekam jāizdara vēl kāda izvēle – kuram mobilo sakaru operatoram uzticēt datu pārsūtīšanu, lai tas notiktu ātri, kvantitatīvi un, kas nav mazsvarīgi, neradītu lielus papildizdevumus.
Sociālajā tīklā Facebook medniekiem domātā sadaļā janvāra sākumā bija lasāma aptauja par to, kādus datu pārraides veidus izmanto mednieki un cik naudas tam tērē.
Lielākā daļa respondentu bija atbildējuši, ka attēlus saņem pa e-pastu, pārējie izmanto MMS, saņemot multiziņas tālrunī. Arī izmaksas ir visai demokrātiskas – lielākā daļa tam tērē piecus līdz astoņus eiro mēnesī. Galvenais, kas jāņem vērā, izvēloties operatoru, ir tas, vai meža nostūrī, kur kameru novietosiet, konkrētajam mobilo sakaru operatoram ir tīkla pārklājums. Informācija atrodama operatoru interneta vietnēs.
Tomēr attēls kartē ir tikai attēls kartē. Vislabāk par to pārliecināties pašam, esot konkrētajā vietā ar tālruni rokā un mēģinot nosūtīt vai saņemt MMS ziņu vai atverot kādu interneta vietni, piemēram, žurnāla “Medības” kanālu YouTube. Ja viss izdodas, arī ar bilžu sūtīšanu kamerai problēmu nebūs.
Lai aprēķinātu, cik liela būs datu apmaiņa caur internetu, jārēķinās, ka viens e-pasta vai MMS sūtījums ir vidēji 50 KB liels, ja bildes formāts ir 640×480 pikseļi. Šāda bilde nav liela, taču dod lielisku priekšstatu par to, kas notiek kameras redzeslaukā.
Tāpat, izvērtējot mobilo sakaru operatoru piedāvājumu, jāsaprot, vai vēlaties izmantot MMS vai SMTP datu pārraidi. SMTP pārraide (bilžu saņemšana e-pastā), parasti ir lētāka, salīdzinot ar MMS, lai gan viss atkarīgs no operatora piedāvātā tarifu plāna.
Pēc SIM kartes iegādes tai jāpalūdz noņemt PIN kodu. Aptaujājot mobilo sakaru operatoru pārstāvjus (LMT, TELE2 un BITE) tirdzniecības vietās, jāteic, piedāvājums cenu ziņā ir visai līdzīgs. Iespējams iegādāties kā priekšapmaksas kartes, tā arī pakalpojumu abonēt.
Izmaksas priekšapmaksas kartēm ir pieci līdz astoņi eiro par 30 dienu laika periodu.
Savukārt abonējot pakalpojums būs mazliet dārgāks, taču, izvēloties tarifu, kurā ir neierobežota MMS ziņu sūtīšana un pietiekami liels interneta lietošanas apjoms (izmaksas aptuveni astoņi līdz desmit eiro mēnesī), nav riska, ka pārāk aktīvi fotografēties gribētāji jums sagādās negaidīti lielu rēķinu par telekomunikācijām.