Medības ne vienmēr var beigties tā, kā plānots – ar atgriešanos siltā mājā vai vismaz pie pavarda mednieku mājā. Var būt situācija, ka līdz mājām ir vairāki desmiti kilometru, bet auto spītīgi atsakās darboties vai netiek ārā no dubļiem. Tālrunim nav tīkla pārklājuma un palīdzības līdz ar to vismaz līdz nākamajam rītam nebūs. Protams, medībās arī apzināti var doties uz vairākām dienām, paliekot nakšņot mežā. Kā iekurt uguni, lai sasildītos, izžāvētu apģērbu un uzvārītu ūdeni vismaz tējai?
KONSULTĒ ROLANDS MATISONS, KAS SOCIĀLO TĪKLU LIETOTĀJIEM ZINĀMS KĀ ROLISS
Atbildi uz šo jautājumu zina Roliss jeb īstajā vārdā Rolands Matisons. Viņš ir aktīvās atpūtas cienītājs, kurš ar savām atziņām un zināšanām dalās sociālajos tīklos Facebook, Instagram un YouTube, organizē pārgājienus kā pieaugušajiem, tā arī bērniem.
Svarīgi nenosalt
Arī vasarā iespējams nosalt, īpaši, ja esi samircis, noguris un nav nekā, ar ko atgūt ķermeņa siltumu un līdz ar to enerģiju un možu omu. Lielāko enerģijas devu organismam sniedz silts ēdiens un dzēriens. Arī no bioloģijas viedokļa silts ēdiens palīdz ātrāk atgūt spēkus, jo organismam nav jātērē enerģija ēdiena vai dzēriena uzsildīšanai.
Visvienkāršākais veids, kā paņemt sev līdzi šādu siltumu, ir jau mājās sagatavot termosā karstu tēju vai kafiju. Tas ir starta komplekts, kas jāņem līdzi vienmēr. Dzērienu pa dienu izlieto un vakarā, piemēram, pie ugunskura var uzvārīt ūdeni, pagatavot tēju vai kafiju un iepildīt termosā, lai nākamajā rītā, pirms vēl iekūries ugunskurs un iespējams pagatavot brokastis, varētu gūt siltu enerģijas devu. Rīta drebulis pazūd kā ar roku noņemts. Protams, reizē ar brokastīm atkal jāpagatavo karsts dzēriens turpmākajai dienai.