Šakāļu populācija Igaunijā turpina pieaugt, turklāt šobrīd šakāļi sāk apdzīvot arī Tallinas ziemeļus un zaudē bailes no cilvēka. Kāda vietējā iedzīvotāja portālam Postimee pastāstīja, ka nereti piedzīvo situāciju, ka aiz viņas žoga kliedz šakāļi.
“Pēc balsīm spriežot, bija vismaz trīs, drīzāk četri vai pieci dzīvnieki. Tā kā man ir divi lieli suņi, es no tiem nebaidos, bet savai čivavai skraidīt pa dārzu bez pavadas vairs neļauju,” sacīja Kristi. Savukārt pirms nedēļas pastaigas laikā ar čivavu gar jūru notikusi kārtējā satikšanās ar šakāli. Tas bijis absolūti bezbailīgs. Labi, ka suns sver vien divus kilogramus, un viņu var ātri un viegli paņemt rokās. Šakāļu medības Igaunijā ir atļautas.
Latvijā Zeltainais šakālis arī jau labu laiku ir medījams. Medību noteikumos teikts, ka zeltainais šakālis kā Latvijas faunai neraksturīga vai invazīva suga medījams no 15. jūlija līdz 31. martam. Taču atsevišķas personas, sev vien zināmu interešu vadītas, arvien skaļāk popularizē ideju, ka zeltainā šakāļa medības būtu aizliedzamas.
Zinātnieki atzīst, ka zeltainais šakālis izplatās. Pastāv uzskats, ka suga ienākusi Latvijā no dienvidiem, caur Ukrainu, Baltkrieviju vai Lietuvu. Tiesa gan šķiet savādi, ka vairums novērojumu sākumā bija Ventspils pusē un pēc tam liecību ģeogrāfija izpletās gar rietumu piekrasti. Tāpat arī šakālis Igaunijā tika novērots ātrāk, nekā tā klātbūtne oficiāli tika apstiprināta Latvijā. Tagad šakāļus visvairāk novēro tieši Liepājas pusē, Vērgalē un pie Pāvilostas.
Kā atšķirt šakāli no lapsas? Pētām nomedītu dzīvnieku tuvplānā! Mednieka dienasgrāmata #26
Kāmasūtra ar slotas kātu. Mārtiņu Gaņģi motivē uzvaras. “Šauj garām!” #243 epizode
Abonē žurnālu Medības!