Ik mēnesi žurnālā Medības piedāvājam rubriku Mazās ziņas, kurā īsā, koncentrētā veidā var uzzināt par dažādiem interesantiem atgadījumiem un pētījumiem visā pasaulē. Šoreiz par atjautīgu veidu, kā Japānā atbaida savvaļas dzīvniekus.
Ar neparastu, amizantu risinājumu, lai cīnītos pret savvaļas dzīvniekiem, kas apmeklē cilvēku apdzīvotas vietas, klajā nākusi Japāna.
Sadarbojoties pētniekiem no Hokaido Universitātes un Tokijas Lauksaimniecības universitātes, izveidots robots, kas vizuāli atgādina vilku. Tas ir 65 centimetrus garš un 50 centimetrus augsts, novietots uz mobilas platformas un, līdzko tam pietuvojas kāds savvaļas dzīvnieks, tam sāk mirgot acis un tas sāk izdot skaņas, kas atgādina plēsēja rūkšanu un gaudošanu. Sākotnēji robots tika izstrādāts, lai no labības laukiem atbaidītu mežacūkas, taču šobrīd ir cerēts, ka ar tā palīdzību varēs atbaidīt arī lāčus. Konflikti ar šiem lielajiem plēsējiem Japānā ir ar pieaugošu tendenci. Tas skaidrojams ar cilvēku migrāciju no laukiem uz lielajām pilsētām, atstājot aiz sevis tukšus ciematus, kam lāči vairs nebaidās tuvoties. Pazūdot lauksaimniecības zemēm, kas darbojas kā buferzonas starp lāčiem un cilvēkiem, plēsēji tuvojas pilsētām, pierod pie spilgtas gaismas un skaļiem trokšņiem un zaudē dabiskās bailes no cilvēka.