Sezona vairs nav aiz kalniem, un asinssūcēji sāk plosīties. Turklāt šosezon to ir ļoti daudz. Daudzi jau lieto un par labu atzīst Thermacell odu atbaidītājus, kas sākotnēji darbojās ar gāzes palīdzību, bet tagad jau pieejamas arī lādējamās versijas ne tikai medībām un aktīvai atpūtai, bet arī sevis pasargāšanai no kodējiem uz terases. Tomēr šis nav vienīgais zīmols, kas piedāvā lieliskus un pārdomātus risinājumus.
No Fotogun.lv testam saņēmu divas ierīces, kas piedāvā ļoti plašas iespējas un variācijas odu un knišļu atbaidīšanai. Ideja tā pati, bet sistēmas atšķirīgas. Nitercore EMR10 piedāvā kukaiņus atbaidīt ne tikai ar jau ierasto plāksnīti, kas piesūcināta ar dažādām aktīvajām vielām, kas, ierīci sildot, izplatās, bet arī ar ultraskaņu. Piedevām ierīce nav jālieto ar gāzi – to vienkārši uzlādē. Testējot to vakaros, kad odi un knišļi kļūst īpaši uzmācīgi, secināju, ka patiesībā ultraskaņas opcija strādā pat ļoti labi. Šai ierīcei to var lietot atsevišķi vai kombinācijā arī ar plāksnīti. Tāpat ir versija lietošanai iekštelpās, kā arī ārā. Atšķirība gan tāda, ka baterija izlādējas ātrāk, ja ieslēdz āra režīmu vai ja ir saslēgtas visas iespējas – plāksnīte un ultraskaņa.
Godīgi sakot, par ultraskaņu biju skeptiski noskaņota. Tas viss izklausījās pēc tādas woodoo buršanās, bet ir tā, ka plāksnītei ir jāiesilst un tad pēc kādām desmit minūtēm tā tiešām sāk iedarboties, bet ultraskaņa sāk strādāt uzreiz. Pats arī var dzirdēt tādu nelielu sīkšanu, ja ierīci pieliek pie auss. Atbaidīšana ar smaržu, ieslēdzot plāksnīti, ne visai labi strādās atklātā tornī, ja ir lielāks vējš, bet tad arī tie kukaiņi tik daudz nelido.
Tad radās jautājums, vai medījums no tās ultraskaņas nesāks baidīties, jo mēs jau nemaz nezinām, kāda ir, piemēram, brieža dzirdes un maņu jutība. Nosēdēju tornī ar ieslēgtu ierīci pusi nakts, apkārt turpat 80 metru attālumā netraucēti ganījās arī brieži, tā ka skaidrs – ultraskaņa netraucē.
Liels pluss ir tāds, ka uz displeja var redzēt, ko esi saslēdzis, kā arī cik jaudas vēl palicis. Tā var arī pārbaudīt, par cik procentiem ierīce uzlādēta. Principā vidēji ierīce strādās četras līdz septiņas stundas atkarībā no režīma. Bet to vienmēr var pieslēgt arī bateriju bankai, kas paildzinās tās darbības laiku. Ierīce ir kompakta, smagāka nekā tā, ko lietoju līdz šim, tomēr nedaudz mazāka. Cena – 129 eiro, bet atcerieties, ka ilgtermiņā ietaupīsiet, jo nav mūžīgi jāpērk gāzes baloniņi, kas arī nav nemaz tik lēts prieks. Ierīcei arī nav maināmas baterijas, kas ir vēl viens pluss. Toties vienmēr tā pasargās no kodējiem.
Pāris plāksnītes ir iekļautas komplektā, bet var izmantot arī jau ierastās Thermacell plāksnītes un vēl var arī iegādāties tās, kas pavisam lētas un domātas mājas odu atbaidīšanas ierīcēm. Mežā pārbaudīts – strādā.
Specifikācijas
Nitecore EMR10 ir odu atbaidīšanas ierīce ar powerbank funkciju. Nitecore EMR10 darbojas ar divām Li-Ion NL2150 tipa baterijām, kas ir iekļautas komplektācijā. Baterijas uzlādē ar USB-C vadu. Lādējamās baterijas nodrošina iekārtas uzkarsētās daļas darbību, lai plāksnītes iztvaicētu aktīvo vielu (bez smaržas) un atbaidītu odus. Ar vienu aktīvās vielas plāksnīti pietiek līdz četrām stundām.
Ieeja: 5 V⎓2.4 A / 9 V⎓2 A (18 W MAX)
Izvade: 5 V⎓2.4 A / 9 V⎓2 A / 12 V⎓1.5 A (18 W MAX)
Nominālā jauda: 10 000 mAh 36 Wh MAX
Ultraskaņas frekvence: 25 kHz, 40 kHz
Uzkarsēšanas temperatūra: 140 °C±5 °C
Aizsardzības zona: līdz 5 metriem
Izmēri: 167 mm x 59,5 mm x 33,5 mm
Svars: 135 g ± 5 g
Darbojas: 1 vai 2 21700 litija jonu akumulators(-i), lai nodrošinātu maksimālo darbības laiku 12 h
Ūdensizturības pakāpe: IPX5
Piedāvā: Fotogun.lv
Nitecore EMR05 mini ierīce
Šo pavisam nelielo ierīci saņēmu dāvanā, bet principā, ja izmanto bateriju banku, tā pilda savu funkciju. Tā ir neliela, pieliekama pie somas, pie jostas, darbojas ar plāksnīti, un, iekārtai uzsilstot, gaisā izgaro aktīvā viela, kas atbaida kukaiņus. Maza, kompakta un ērta. Tikai, protams, līdzi jānēsā bateriju banka. Jāsaka, ka viena jau sen ir iekļauta medību somas aprīkojumā, tā ka liels apgrūtinājums tas nebūs.