Stirnas tagad ir noteiktas kā nelimitētais medījamais dzīvnieks. Vai stirnas atļauts medīt savā īpašumā tāpat kā bebrus un lapsas? Pēc normatīvo aktu grozījumu stāšanās spēkā daudzi nezina, kā turpmāk rīkot stirnu medības.
Atbild Vineta Vilcāne, Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste:
“Stirnu un mežacūku medības būs atļautas tikai reģistrētos medību iecirkņos, kas atbilst Medību likuma 19.panta prasībām (platība ne mazāk kā 350 hektāru, ieskaitot šādas zemes kategorijas: lauksaimniecībā izmantojamā zeme, mežs, krūmājs, purvs, ūdens objektu zeme (izņemot ezerus) un pārējā zeme, izņemot līnijveida funkcionējošus infrastruktūras objektus, kas nodalīti kā atsevišķa zemes vienība).
Iecirkņos, kas šīm prasībām neatbilst, stirnas un mežacūkas līdz 2023. gada 1. aprīlim būs atļauts medīt, ja ir sadarbības līgums –medību tiesību lietotāji blakus esošos medību iecirkņos ir noslēguši savstarpēju līgumu par šo dzīvnieku medīšanas organizēšanu un kopējā līgumā ietverto medību iecirkņu platība ir vismaz 350 ha. Tas izriet no Medību noteikumu Noslēguma jautājumu 112.1. punkta.
Šis punkts nosaka:
112.1 Līdz 2023. gada 1. aprīlim ir atļauts medīt stirnas un mežacūkas medību iecirkņos, kas mazāki par 350 hektāriem, ja ir spēkā līgums par attiecīgo sugu limitēto medījamo dzīvnieku medīšanas organizēšanu blakus esošajos medību iecirkņos.
Pārējās darbības jāveic atbilstoši Medību noteikumu prasībām:
34. punktam: Vienas dienas laikā pēc medībām mednieks informē atbildīgo personu par medību laikā nomedītajiem vai ievainotajiem medījamiem dzīvniekiem:
35.punkts: Atbildīgā persona vienas dienas laikā pēc medībām nomedīto dzīvnieku reģistrācijas žurnālā (2. pielikums) papīra formā vai elektroniski reģistrē medību iecirknī nomedītos un ievainotos dzīvniekus;
37.punkts: Nomedīto dzīvnieku reģistrācijas žurnālu aizpilda, norādot informāciju par visiem nomedītajiem dzīvniekiem (zīdītājiem un putniem), identificējot tos līdz sugas līmenim. Alnim, staltbriedim, stirnai un mežacūkai papildus norāda dzimumu un vecumu.”