Žurnāls Medības saņēmis kāda lasītāja jautājumu – vai ir ierobežots munīcijas apjoms, ko mednieks (fiziska persona) drīkst glabāt, ja viņam ir attiecīga kalibra glabāšanas atļauja?
Kārtību, kādā Latvijā fiziskās personas glabā šaujamieroču munīciju, nosaka Ministru kabineta noteikumi nr. 210 par ieroču un munīcijas apriti, kas stājušies spēkā 2019. gada 21. maijā. Šo noteikumu otrās daļas trešajā apakšsadaļā norādīti kā ieroču, tā arī munīcijas glabāšanas nosacījumi.
Noteikumu 21. punktā uzskaitītas glabāšanas apstākļu prasības: šaujamieroču, to maināmo būtisko sastāvdaļu, šaujamieroču sastāvdaļu, munīcijas vai lielas enerģijas pneimatisko ieroču glabāšanai paredzētā metāla seifa vai metāla skapja (metāla kastes) sienu biezums ir vismaz 2,5 mm. Cita materiāla speciāli šaujamieroča glabāšanai paredzētais rūpnieciski ražotais seifs pēc izturības ir ekvivalents šādam metāla seifam vai metāla skapim (metāla kastei). Seifs vai metāla skapis (metāla kaste) ir aizslēdzams ar slēdzeni, kuru atslēgt var tikai ieroča īpašnieks. Ja seifs vai metāla skapis (metāla kaste) ir aprīkots ar mehānisko slēdzeni, tā atslēgas ir pieejamas tikai ieroča īpašniekam. Ja seifs vai metāla skapis (metāla kaste) ir mazāks par 1500 x 400 x 300 mm, to stiprina, savienojot ar grīdu vai sienu.
Noteikumos nav minēti nekādi ierobežojumi glabājamās munīcijas apjoma ziņā. Galvenais ir munīciju glabāt ieroča glabāšanas atļaujā vai ieroča nēsāšanas atļaujā norādītajā adresē saskaņā ar Ieroču aprites likuma prasībām, nodrošinot to pienācīgu uzraudzību un glabāšanu.
Atskatoties vēsturē, redzams, ka glabājamās munīcijas apjoma ierobežojums patiešām ir bijis, taču tas radīja gana daudz problēmu kā medniekiem, tā sportistiem, kuri nodarbojas ar šaušanas sportu. Treniņiem bieži vien ir izdevīgi iegādāties lielākus munīcijas apjomus, tādējādi iegūstot arī apjoma atlaides pie munīcijas tirgotājiem. Tādējādi norma par glabājamās munīcijas apjomu no normatīvajiem dokumentiem svītrota jau pirms daudziem gadiem.