“Kā rīkoties situācijā, ja ir nomedīta mežacūka, bet Mednis nedarbojas (kāda iemesla dēļ lietotnē nav iespējams autorizēties), līdz ar to uzņemt attēlu un nosūtīt datus. Ko darīt ar nomedīto dzīvnieku? Līdzīga situācija, ja lietotne nespēj nolasīt GPS koordinātes. Medījuma pārvietošana taču nav risinājums, saskaņā ar Medību noteikumu punktu 51.7.” Šādus jautājumus ar lūgumu skaidrot situāciju saņem žurnāls Medības.
Skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis: “Ja pastāv aizdomas, ka medību vietā nebūs sakaru signāla, lietotnē Mednis nepieciešams autorizēties vēl pirms medībām. Vietā, kur būs slikts sakaru signāls, lietotnē autorizēties nevarēs. Konkrētajā gadījumā, ja aizmirsts autorizēties, nepieciešams sameklēt labu sakaru zonu, autorizēties (ieiet) lietotnē Mednis un tad atgriezties pie nomedītā dzīvnieka.
Telefona atrašanās vietas (ģeolokācijas) noteikšana nav saistīta ar pieejamo mobilo sakaru zonu, jo GPS signālu no kosmosā esoša satelīta nolasa pašā telefonā iebūvēts uztvērējs. Nepieciešams vienīgi sekot līdzi tam, lai telefonā būtu ieslēgta atrašanās vietas noteikšanas funkcija.
Reģistrējot nomedīšanas informāciju, lietotne Mednis strādā bezsaistes režīmā un nosūta reģistrētos datus uz Meža valsts reģistru tikai tad, kad ir labs, stabils mobilo sakaru signāls. Lietotne Mednis nosūta informāciju tikai pēc tam, kad lietotnē ir autorizējies mednieks. Ja autorizācija tiek pārtraukta, (ir iziets no lietotnes), dati automātiski nosūtīti netiek, un medniekam tie vēlāk jānosūta manuāli aplikācijā aktivizējot reģistrētā fakta nosūtīšanu.
Informāciju pēc tās reģistrēšanas var nosūtīt arī vēlāk – vienas dienas laikā pēc medībām.”
Protams, var būt situācija, kad kādu iemeslu dēļ GPS signāls tiek traucēts. Tomēr zināmu laiku pagaidot tālrunis atrašanās vietu noteiks. Tāpat var palūgt medību kluba atbildīgās personas palīdzību. Iespējams, viņa tālrunim konkrētajā vietā reģistrēt medījumu nebūs problēmu ierīces īpatnību dēļ.