Tractive praksē patiesībā ļoti vienkārši lietot. Mums siksna tur apmēram 24 stundas, tādēļ lādēju to katru vakaru. Lietotnē un līdz ar to arī Apple rokaspulkstenī parādās informācija par to, ka siksna gandrīz jau izlādējusies, kā arī tiek paziņots, ka siksna uzlādējusies. Lādējas ar speciālu vadu, kam galā magnētiņš. Stiprinājumi pie kaklasiksnas ar četriem āķīšiem un gumijas cilpiņām. Sirsniņš berzējoties un vārtoties raidītāju jau divas reizes pazaudējis, tādēļ, ja es šo sistēmu lietotu medībās, tad raidītāju noteikti pietītu pie siksnas ar izolācijas lenti, lai nepazūd. Pazust jau nevar, kamēr siksna raida un ir zonā, bet suns bez siksnas vairs nav redzams. Suņi droši ar šo raidītāju peld, ūdens to neietekmē. Baltais raidītājs smuki spīd pa gabalu, bet pēc mēneša tas jau ir manāmi apbružājies – vairs nav tik tīrs un spožs. Lieliska funkcija ir virtuālā sēta – lietotnē kartē var iestatīt sunim drošu teritoriju, un siksna paziņos, ja suns no šīs teritorijas būs izgājis.
Tas nozīmē, ka nav visu laiku jāuztraucas, kur viņš ir. Tāpat arī noteikti šo sistēmu var izmantot medību apstākļos, kā to dara Viesturs Arklons ar savu suni – viņam izdevies sekmīgi atrast ievainotu dzīvnieku, sekojot sunim, izmantojot lietotni.
Vairāk par suņu izsekošanas sistēmām lasi portālā medibam.lv – Medībām un ikdienā! Kādu suņu izsekošanas sistēmu izvēlēties?