Latvijā zināmākais no pēddziņiem ir Bavārijas kalnu asinspēdu suns, kuru oficiāli sauc par Bavārijas asinspēdu dzinējsuni.
Medībās bez suņa manīgā deguna iztikt ir grūti, tomēr, lai četrkājainais mīlulis medībās izrādītos noderīgs, tas ir atbilstoši jāapmāca. Nu jau atkal septembra izskaņā uz praktisko semināru tiek aicināti mednieki un medību entuziasti, kas kopā ar saviem suņiem vēlas apgūt asinspēdu meklēšanas pamatus. Semināru vadīs pieredzējušais mednieks, Bavārijas asinspēdu dzinējsuņu dāmas Misijas saimnieks Māris Dimants, kas ar klātesošajiem dalīsies dažādos padomos – kā uzsākt suņa apmācību, kā veiksmīgāk treniņa vajadzībām izlikt mākslīgo asinspēdu un ko atcerēties, strādājot reālos medību apstākļos.
Bavārijas asinspēdu dzinējsuņu dāmas Misijas saimnieka Māra Dimanta aicinājums uz semināru:
“Sveiki, kolēģi! Tā kā bavārieši Latvijā paliek ar vien vairāk, ar vien biežāk saņemu dažādus jautājumus no jauno suņu īpašniekiem – kā apmācīt kucēnu, no kāda vecuma sākt to darīt, ko un kā mežā darīt? Mēs trīs domu biedri – Es – Māris Dimants, Mārtiņš Pavārs un Kaspars Savielis, esam nolēmuši 24. septembrī, Babītes pagastā, KMC “Dalderi” dalīties pieredzē! Temats “Kas notika pēc šāviena!?” Parādīsim kā likt asins pēdu, kā to iziet pieredzējuši suņi, nianses un kļūdas. Jautājumi un atbildes brīvā un nepiespiestā gaisotnē! Sākam 11.00, katrs izstāstīsim par piedzīvoto, mielosim gardas pusdienas, un realizēsimies semināra praktiskajā daļā. Izveidosim grupu, kurā operatīvi dalīties ar treniņu norisi pēc pasākuma, veiksmēm un neveiksmēm mežā! Pavasarī uzrīkosim praktisko iemaņu pārbaudes pasākumu ar jūsu censoņu piedalīšanos. Pieteikšanās semināram sūtot SMS uz tālruņa numumuru 22434304, norādot vārdu, uzvārds, vietu un suņa vārdu. Dalības maksa seminārā – 50 eiro.”
Medniekam Mārim Dimantam piederošā Bavārijas asinspēdu dzinējsuņu šķirnes kucīte Misija ir desmit gadus veca profesionāla pēddzine. Viņu bieži aicina palīgā ievainota dzīvnieka meklēšanā, un par padarīto suns un saimnieks nereti saņem arī samaksu, biežāk jau graudā. Šī bavāriete nav vienīgā izcilā sava darba zinātāja Latvijā, bet noteikti ierindojama starp pazīstamākajiem ievainotā medījuma meklētājiem. Profesionāle.
Misijas kontā ir vairāk nekā divi simti veiksmīgi atrasto dzīvnieku, daudzas ļoti sarežģītas asinspēdas, no kurām visgrūtākās bijušas sešus kilometrus garas un vainagojušās ar precīzu pēdējo šāvienu uz ievainotu kuili. Vai viņa piedzimusi unikāla? Vai mācīta? Kā vispār suns top par pieprasītu profesionāli, un cik daudz darba ir jāiegulda, lai sasniegtu tādu līmeni? Par to uzzināsiet gaidāmajā seminārā!