Lapsu medības ir vesels notikums, un ir dažādas metodes, kā tikt pie viltīgā kūmiņa skaistā kažoka. Medības uz gaidi, ar piesaukšanu, jā, arī dzinējmedības. Tomēr, kas vajadzīgs, lai sagatavotos lapsu medībām?
• Svilpītes.
Lapsas var sekmīgi medīt ar piesaukšanu, un ir visdažādākās svilpes, kuras izmantot. Putna, peles, arī stirnas balss. Tāpat arī ir īpašas svilpes, kas atdarina mirstoša zaķa vai truša balsi. Uz to nāks arī jenotsuns, mežacūka, cauna, āpsis, pat lūsis vai vilks.
• Gumijas cimdi drošībai.
Ja lapsa sirgst ar kašķi, labāk to ar kailām rokām neaiztikt. Lapsas tāpat pārnēsā visādas citādas nepatīkamas ligas. Dodoties lapsu medībās, labāk kabatā ielikt kādu pārīti gumijas cimdu. Tāpat tie noderēs, kad lapsa jādīrā.
• Mazs nazītis ērtai dīrāšanai.
Lai lapsu nodīrātu, nazītis vajadzīgs nelieliem iegriezumiem. Tam nav tāda slodze kā, piemēram, dīrājot bebru vai mežacūku. Tādēļ vajadzīgs ass, neliels un plāns asmens, kas palīdzēs īstajā laikā.
• Labs binoklis.
Ja medī ar piesaukšanu vai uz gaidi, binoklis ļaus lapsu saskatīt un pamanīt, kad tā uzmanīgi lavās gar mežmalu. Labs binoklis kalpos arī krēslā, kad lapsas ir aktīvas. Medniekam lapsa jāierauga pirmajam!
• Nakts redzamības tēmēklis.
Lapsa ir viens no trim medījumiem, ko atļauts medīt, izmantojot nakts redzamības tēmēkli, ar nosacījumu, ka tas notiek no vismaz 2,5 metru paaugstinājuma, aizpildot medību pārskatu.
• Termokamera vērošanai.
Termokamera ir lielisks rīks, lai novērotu apkārtni, pamanītu dzīvniekus un veiktu to uzskaiti. Lapsa ir manīga, tā nāks uzmanīgi. Ar termiķi iespējams to pamanīt tad, ja tā lavās gar mežmalu.
• Ēsma.
Kaut kas smakojošs, ar izteiktu smaržu. Lapsu medības pie ēsmas var būt pat ļoti sekmīgas. Vecas zivis, suņu barība ar smaciņu, iekšas (ne mežacūku!), speciālie pievilinātāji.
Vairāk lasiet žurnālā Medības