Iemesli, kādēļ katrs dodas medībās, ir dažādi. Viens medī, lai iegūtu gaļu, cits – konkrētu trofeju, vēl kāds cits – gan gaļu, gan trofeju. Pēdējā laikā jēdziens “trofeju medības” pasaulē un arī Latvijā ieguvis ļoti negatīvu pieskaņu, jo tas tiek plaši izmantots, lai norādītu uz to, ka medības esot nežēlīgas, cietsirdīgas vai visādi citādi aizliedzamas.
Podkāsta epizodē runājam par iespējamiem trofeju medību aizliegumiem, par to, kādus instrumentus izmanto, lai ietekmētu sabiedrību, kā arī to, kādā veidā trofeju medību aizliegums, piemēram, Āfrikā, tiešā veidā varētu ietekmēt medniekus Latvijā.
Par “trofeju medību” nozīmi epizodē eksperta lomā Latvijas Mednieku asociācijas un Latvijas Safari kluba vadītājs Haralds Barviks.
Video, par kuru spriežam podkāsta epizodē.
“Sky News” intervijā dabas aizstāvji Sers Ranulfs Fainss un Eduardo Konkalvs runā par to, cik sliktas ir trofeju medības, nevis balstoties uz faktiem, bet uz emocijām.
Piedevām vēl, intervijā tiek izmantoti melīgi argumenti, kas katram medniekam šķitīs absolūti neloģiski. Piemēram, tiek apgalvots, ka mednieki katru gadu nomedī vairāk ziloņu nekā piedzimst.
Fakts ir tāds, ka gadā pasaulē piedzimst ap 20 000 ziloņu, bet CITES nomedīšanas kvota ir ap 1000 ziloņu buļļu. Jāsaka arī, ka šī kvota nemaz netiek izpildīta. Lielāku draudu ziloņiem un citām savvaļas dzīvnieku sugām nodara nekontrolēta nelikumīga šaušana.