“Pēdējie pāris gadi arī mums ir bijuši diezgan sarežģīti. Mums nācās nedaudz mainīt darba modeli. Iepriekš sadarbojāmies ar Igaunijas medījuma gaļas uzpirkšanas un apstrādes uzņēmumu. Tagad strādājam patstāvīgi, visu laiku attīstot savu kapacitāti. Pērn atnāca kovids un mums visiem nācās meklēt jaunas iespējas un darbības veidus. Ir vairākas idejas, kā paplašināties, kopumā neatsakoties no izraudzītās jomas – medījuma apstrādes un medībām. Mēs turpināsim uzpirkt medījumu. Pateicoties jaunai pieejai, šogad varēsim medniekiem piedāvāt augstākas cenas, nekā tas bija pagājušajā gadā,” pastāstīja uzņēmuma DO-CHEF dibinātājs un mednieks Romāns Girss. Mednieki firmu labāk pazīst kā www.medijumi.lv!
Prasības, kas jāievēro, lai nodotu medījumu
Uzņēmuma mājaslapā medijumi.lv ir atrodama izsmeļoša informācija par to, kas ir jādara medniekiem, lai nodotu medījumu.
Tiek pieņemti tikai to dzīvnieku liemeņi, kas ir nomedīti, izmantojot medību ieročus.
Medību produkcija tiek kvalificēta kā augstākās kategorijas produkts, ja dzīvnieks ir nomedīts ar vienu precīzu šāvienu galvā, kaklā vai tieši sirdī, neskarot lāpstiņas muskuļus. No pakaļējo cisku, muguras un kuņģa sašaušanas būtu stingri ieteicams izvairīties.
Medījums netiks pieņemts:
– ja veterinārajā pārbaudē tiks konstatētas neatbilstības, kuru dēļ gaļa tiks atzīta par pārtikā neizmantojamu;
– ja medījuma gaļai ir izteiktas bojāšanās pazīmes, proti, ir nepatīkama smaka, ir manāmas gaļas krāsas izmaiņas, krīt spalva;
– ja medījuma apstrādē vienas stundas laikā no nomedīšanas brīža nav tikusi pienācīgi ievērota instrukcija un nodrošināta medījuma atdzišana līdz tā savākšanas brīdim;
– ja medījumam ir daudz kaulu lūzumu, lieli asinsizplūdumi, uz ķermeņa ir lielas brūces dažādās vietās, ja ir manāmi ķermeņa saspiedumi, ja šāviena rezultātā izplūdis kuņģa un/vai zarnu saturs.
Mājaslapā medijumi.lv ir atrodamas arī precīzas medījuma pirmapstrādes un uzglabāšanas instrukcijas, piemēram, ne vēlāk kā stundu pēc nomedīšanas dzīvnieks jāizvēdina (jāizlaiž iekšas), jānodrošina medījuma dzesēšana un novietošana tādā vietā un veidā, lai gaļa nesasustu, tai nepiekļūtu kukaiņi, grauzēji, mājas un savvaļas dzīvnieki. Vislabāk ir pakārt liemeni dzesētavā.
Kārtība, kādā tiks pieņemts medījums
Pirmreizējo medījuma apskati veic uzņēmuma šoferis, kas ieradies pakaļ medījumam. Tiek sastādīts pieņemšanas-nodošanas akts divos eksemplāros. Viens no tiem paliek pie pārdevēja. Pēc medījuma identificēšanas tiek noslēgts oficiāls līgums.
Uzņēmuma DO-CHEF automašīnas ir aprīkotas ar svariem. Ja medījuma apstrādes vietā mednieki nevar nosvērt liemeņus, viņiem ir iespēja pieprasīt, lai uzņēmuma pārstāvis to izdara nodošanas-pieņemšanas brīdī. Pēc tam uzņēmumā dzīvnieka liemenis tiks nosvērts vēl vienu reizi. Šoreiz bez ādas.Nododot medījumu, tam jāpievieno deklarācija par medījuma sākotnējo apskati un medību atļaujas (savilcēja) augšdaļa.