Ir mednieki, kas sūdzas, ka stirnas gaļa neesot garšīga, ka apnicis viss vecais, tādēļ jāmeklē jaunas garšas. Stirna patiesībā ir viens no visgardākajiem medījumiem, ja vispār iespējams salīdzināt šādas vērtības. Stirnas gaļa nav nedz sausa, nedz sīksta, ja vien to pareizi pagatavo. Te vietā joks par kaķi! Sak, jums nepatīk kaķi? Jūs vienkārši nemākat tos -pagatavot! Galvenais, kas jāielāgo, gatavojot stirnu, ir to nepārcept, pretējā gadījumā tā tiešām pārvēršas par nesagremojamu un neēdamu zābaka zoli.
Sastāvdaļas
Stirnas ciska
Garšvielas: sāls, svaigs pipars, rozmarīna zariņš, maltas sēnes • Ķiploks, sīpoli
Sagriezti zaļumi pēc izvēles
Ēdamkarote brendija vai džina
Olīveļļa
Speķis, kas sagriezts šķēlītēs
Video. VIENKĀRŠA RECEPTE. Fantastiski garšīgie stirnas gaļas veltnīši
Pagatavošana
1. Ņem stirnas cisku un sadala pa muskuļu šķiedrām, katram gabaliņam noņemot plēves. Jā, process ir ilgs, bet tā vērts!
2. Sagriež vidēja lieluma gabaliņ un ar speciālo virtuves āmurīti tos izklapē no abām pusēm.
3. Iemarinē ar sāli, svaigu pipariņu, rozmarīna zariņu, var piebērt maltas sēnes, derēs ķiplociņš vai sīpoliņš, vai abi. Var likt klāt sagrieztus zaļumus, arī lociņus. godīgi sakot, marinādei der jebkuras garšvielas, viss atkarīgs no paša gaumes. Pielej nelielu malku brendija, sajauc un pārlej ar olīveļļu, kas parūpēsies par to, lai gaļa nav sīksta. Var ielikt vēsumā uz pāris stundām vai turpināt gatavot jau pēc 30 minūtēm.
4. Katru gabaliņu satin rullītī un ietin speķa šķēlītē, saspraužot ar zobu bakstāmo. Rullīšus gatavo kūpinātavā vai uz grila, rūpīgi sekojot līdzi, lai gaļa nepārcepas. Labāk, lai tā ir mazliet iesārta, nevis pārcepta.
5. Piedevās var ēst tomātus, gurķus, ceptus dārzeņus Kečups noteikti nebūs vajadzīgs!