Stāsta Kate Šterna: “Dzīvnieku piebarošanas vietā, Lietuvas un Baltkrievijas pierobežā lāči viesojas regulāri. Mednieki pieļauj, ka agrāk tie migrēja no kaimiņvalsts, taču tagad, kad žogs uz robežas ir izveidots, atpakaļ uz Baltkrieviju netiks un būs spiesti palikt uz dzīvi Baltijas valstīs.”
Filmēts ar Reolink novērošanas kameru.
Lācis emigrants palicis Baltijā. Žogu izbūve uz valstu robežām maina dzīvnieku migrācijas paradumus
Brīnumainā kārtā “stromnā” sajūta nebija! Lācis dažu metru attālumā no medību torņa Naukšēnos
Ko darīt, ja satiec lāci?
“Lācis Latvijas mežā vairs nav retums. Un šis dzīvnieks var uzbrukt, ja pārsteigts negaidīti. Ko šāda uzbrukuma gadījumā darīt bruņotam cilvēkam, kur šaut, lai uzbrukums nebeigtos pašam letāli un būtu ievērota prasība par galējās nepieciešamības apstākļiem, kas izslēdz administratīvo un kriminālo atbildību?” tā elektroniskā vēstījumā žurnāla redakcijai raksta mednieks Arnis Puksts.
Skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis:
“Neesmu lāču speciālists, bet šāda aprakstītā situācija, kad lācis ir pārsteigts negaidīti un bruņots cilvēks pašaizsardzības nolūkos ir sagatavojies izdarīt mērķtiecīgu šāvienu, nav reāla. Zinot, ka ievainotam dzīvniekam pašsaglabāšanās instinkts bieži izpaužas uzbrukumā, tad pareizāk ir ieroci nelietot šaušanai, bet galējās nepieciešamības gadījumā izmantot to kā priekšmetu dzīvnieka uzmanības novēršanai. Atbilstoši tiesu praksei par situācijām, kad ierocis pielietots situācijā, ko šāvējs traktē un argumentē kā galējas nepieciešamības apstākļus, šāvējam tiesas spriedumi nav labvēlīgi.”
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.