Slovākijā pirmo reizi pēdējā gadsimta laikā noticis brūnā lāča uzbrukums cilvēkam, kura rezultātā cietušais 57 gadus vecais vīrietis gājis bojā. Traģiskais negadījums noticis Zemo Tatru reģionā, kur vīrietis svētdienas pēcpusdienā pametis savas mājas Ļiptovska Lužna ciemā, lai dotos pastaigā, taču pastaigas laikā mežā to pārsteidzis lācis.
Oficiālais tiesu medicīnas ekspertu atzinums liecina, ka vīrieša nāve nav iestājusies dabiski. Banskas ielejā atrastajam līķim konstatētas nāvējošas koduma brūces uz galvas, kakla un sāniem, turklāt notikuma vietā fiksētas arī svaigas lāča pēdas. Banskas ieleja, kur noticis traģiskais nelaimes gadījums, ir samērā bieži apmeklēta vieta, ko apsaimnieko Slovākijas Republikas valsts meži.
Īsi pēc šī negadījuma saņemtas ziņas par vēl kādu incidentu tur pat Slovākijā Augsto Tatru reģionā, kur lācis iekļuvis iekļuvis kādas viesnīcas virtuvē, uzrāpies uz letes, pārbiedējot viesnīcas darbiniekus, un aizbēdzis. Par laimi notikušais beidzies bez cietušajiem.
Eksperti jau sen kā ir brīdinājuši sabiedrību par pastāvīgi pieaugošo cilvēku un lāču sastapšanās risku savvaļā lāču dabiskajā vidē. Vairākkārt izteiktie lūgumi izsniegt lāču nomedīšanas atļaujas tiek noraidīti kā nepamatoti, kā rezultātā lielo plēsēju populācija turpina pieaugt nekontrolētos apjomos. Par to liecina lāču klātbūtne vietās, kur tie līdz šim netika novēroti, piemēram Senicas apriņķī Slovākijas rietumos.
Līdz ar pieaugošo lāču skaitu un tūrisma popularitātes pieaugumu, lāču un cilvēku ceļi krustosies aizvien biežāk, tādēļ eksperti aicina tūristiem pārgājienu laikā saglabāt modrību, pārvietoties grupās un sarunāties savā starpā, lai par savu tuvošanos lielo plēsēju brīdinātu jau laikus un lai dotu tam iespēju izvairīties no saskarsmes ar cilvēkiem. Tāpat pirms došanās dabā vēlams par ieplānoto maršrutu informēt savus ģimenes locekļus.