Žurnāls Medības saņēmis jautājumu no vairākiem lasītājiem par to, vai šobrīd pēc mājsēdes beigām pastāv ierobežojumi tam, cik cilvēki var piedalīties dzinējmedībās.
Balstoties uz Zemkopības ministrijas mājas lapā publicēto informāciju, nav noteikts, cik cilvēku atļauts piedalīties dzinējmedībās, jo medības kopumā tiek definēts kā saimnieciskais pakalpojums. Tomēr pastāv vairāki citi ierobežojumi, kas ir jāievēro.
Atbilstoši spēkā esošajam regulējumam, saimnieciskos pakalpojumus var sniegt epidemioloģiski drošā vidē, ja tiek nodrošināta divu metru distances ievērošana starp individuāliem apmeklētājiem vai dažādu mājsaimniecību locekļiem, kā arī vienai personai tiek nodrošināti ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no publiski pieejamās iekštelpas platības. Epidemioloģiski droša vide ir telpa vai teritorija, publiska vai privāta pasākuma norises, pakalpojuma sniegšanas vai darba vieta, kurā atrodas tikai pilnībā vakcinētas vai pārslimojušas personas. Attiecīgi medību vadītājiem (kā saimnieciska pakalpojuma sniedzējiem) jānodrošina medību dalībnieku vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu verifikācija.
Zemkopības ministrija aicina:
– atbildīgi ievērot normatīvos ietvertos individuālās aizsardzības un biodrošības nosacījumus medību laikā, pārtraukumos un medību pirmapstrādes vietās;
– atturēties no viesmednieku uzņemšanas un došanās viesmedībās;
– plānot medību procesu, pēc iespējas samazinot kontakēšanās iespējas medību dalībnieku starpā primāri īstenojot individuālas medības;
– kad objektīvi apstākļi (mednieku resursi, medību platību īpatnības, infrastruktūras trūkums, u.c.) nepieļauj Valsts meža dienesta noteikto nomedīšanas apjomu izpildi medījot individuāli, organizēt medības ar traucēšanu vai dzinējmedības (atbilstoši spēkā esošajam regulējumam pandēmijas ierobežošanas jomā).
Vairāk par ierobežojumiem lasi MK rīkojumā Nr. 720 Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.