Žurnāls Medības saņēmis kāda lasītāja jautājumu – viņš vēlas noskaidrot, kas nepieciešams, lai iegādāto ieroci varētu glabāt savā reālajā dzīvesvietā, nevis tur, kur dzīvesvieta deklarēta.
Lasītājs raksta: “Gribēju noskaidrot šādu lietu: esmu deklarējies, teiksim, Alūksnē, bet faktiski dzīvoju un strādāju Rīgā. Vēlos iegūt savā īpašumā ieroci. Ieroču aprites likumā ir norādītas tiesības “glabāt šaujamieroci atļaujā norādītajā ieroča īpašnieka deklarētajā dzīvesvietā, deklarācijā norādītajā papildu adresē un nekustamajā īpašumā, kā arī kopīpašumā (dzīvoklī, dzīvojamā mājā)”. Gribu, lai ierocis atrodas Rīgā. Tas nozīmē, ka pie manis policija nāks pārbaudīt glabāšanas apstākļus arī Rīgā? Kur jāraksta iesniegums – Alūksnē vai Rīgā? Tāpat kādas darbības vēl jāveic, lai ieroča glabāšana Rīgā būtu iespējama?”
Skaidro Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja vecākā inspektore Sjūzena Rubule:
“Konkrētajā situācijā lasītājs pats ir atbildējis uz visiem saviem jautājumiem. Tas nozīmē, ka viņš varēs glabāt ieroci Rīgā tikai tad, ja būs izpildījis Ieroču aprites likumā minētos nosacījumus: ieroča glabāšanas/nēsāšanas atļauja dod fiziskajai personai tiesības glabāt šaujamieroci atļaujā norādītajā ieroča īpašnieka deklarētajā dzīvesvietā, deklarācijā norādītajā papildu adresē un nekustamajā īpašumā, kā arī kopīpašumā (dzīvoklī, dzīvojamā mājā).
Lai iegādātos šaujamieroci, fiziskā persona iesniedz Ministru kabineta 2019. gada 21. maija noteikumu Nr. 211 Noteikumi par ieroču atļaujām un par ieroču izņemšanu un iznīcināšanu 1. pielikumu Valsts policijas reģionālajā pārvaldē atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai, deklarācijā norādītajai papildu adresei vai nekustamā īpašuma atrašanās vietai, kurā paredzēta ieroča un tā munīcijas glabāšana.”
Tāpat policija veiks citas darbības, kas nepieciešamas pirms ieroča iegādes atļaujas izsniegšanas.