“Kāpēc Pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma 15. panta 3. daļā rakstīts, ka uguņošanas ierīces un skatuves pirotehniskos izstrādājumus, kuru pamatefekts ir sprādziena troksnim līdzīga trokšņa radīšana (petardes un to prototipi), atļauts iegādāties, glabāt un izmantot medībās personām, kuras saņēmušas mednieka apliecību? Medībās praktiski nav nepieciešams imitēt sprādziena trokšņus, bet, piemēram, sargājot laukus no savvaļas dzīvnieku un putnu postījumiem gan!” Šādu jautājumu žurnālam Medības uzdevis kāds lasītājs.
Skaidro Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja galvenā inspektora pienākumu izpildītājs, kapteinis Juris Veispals:
“Pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma anotācijā ir noteikts: lai mazinātu nelaimes gadījumu skaitu, likumprojektā paredzēts, ka uguņošanas ierīces un skatuves pirotehniskos izstrādājumus, kuru pamata efekts ir sprādziena troksnim līdzīga trokšņa efekta radīšana (petardes), atļauts iegādāties, glabāt un izmantot personām, kuras saņēmušas mednieka apliecību (medniekiem to izmantošanai medībās), un personām ar speciālām zināšanām.
Tiesiskais regulējums tika pieņemts ar nolūku mazināt nelaimes gadījumu skaitu un izslēgt šādu izstrādājumu nonākšanu nepilngadīgo personu rokās. Likuma normas redakcija “atļauts iegādāties, glabāt un izmantot personām, kuras saņēmušas mednieka apliecību (medniekiem to izmantošanai medībās), un personām ar speciālām zināšanām”, iespējams, bija iestrādāta, ņemot vērā institūciju priekšlikumus, kuras piedalījās likumprojekta saskaņošanas procedūrā.”
Situācijas un nepieciešamība pēc konkrētiem regulējumiem mainās. Tāpēc, visticamāk, konkrētais punkts būtu maināms (nosakot konkrēti, kādas personas šos pirotehniskos izstrādājumus drīkst iegādāties), kad nākamo reizi šis likums tiks atvērts labošanai. Iespējams, procesu varētu paātrināt lauksaimnieku organizācijas, kuru biedriem sējumu sargāšana ir īpaši aktuāla.