“Kā jārīkojas, ja lauku mājā atrod vecu bisi darba kārtībā? Vai to var dezaktivēt un paturēt vai tā jānodod policijā?” Šādu jautājumu e-pastā saņēmis žurnāls Medības.
Skaidro Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Bagdone:
“Jautājumā aprakstītajā situācijā secināms, ka atrastā manta būtu uzskatāma par šaujamierocim līdzīgu priekšmetu. Ja lietas atradējs nezina, kas to nozaudējis, tad viņam jāpaziņo par savu atradumu policijai, kura sniegs tālākos norādījumus, kā arī secīgi tiks lemts jautājums par rīcību ar atrasto šaujamierocim līdzīgo priekšmetu.
Vienlaikus norādāms, ka saskaņā ar Ieroču aprites likumu šaujamieročus Latvijā drīkst iegādāties, glabāt un izmantot tikai ar Valsts policijas atļauju. Savukārt Krimināllikuma 233. pantā ir paredzēta atbildība par ieroču, munīcijas, to sastāvdaļu glabāšanu bez attiecīgas atļaujas.
Tāpat jāņem vērā, ka personām ir tiesības Latvijā glabāt un pārvadāt dezaktivētus šaujamieročus, kas reģistrēti Valsts policijā, ja ir Valsts policijas apliecinājums vai citas normatīvajos aktos noteiktās kompetentās iestādes apliecinājums, ka šaujamierocis dezaktivēts saskaņā ar Eiropas Savienības regulu.”
Uzziņai
Krimināllikuma 233. panta 2. daļa: “Par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.”