
Kāds mednieks šoruden Babītes ezerā piedzīvoja bīstamus un ļoti nepatīkamus mirkļus. “Mēs kopā ar kolēģi sēdējām laivā un medījām pīles. No mums apmēram simt metru attālumā bija citi mednieki. Pēc kāda laika mēs piecēlāmies kājās, lai veiktu šāvienu, bet pēkšņi pa mūsu laivu un mums trāpīja skrotis. Paldies Dievam tās nespēja caursist ne laivu, ne mūsu apģērbu. Bet nu fakts ir tāds, ka netika ievērota droša šaušana medību laikā. Es viņiem uzkliedzu, lai piedomā, kā šauj… Ko darīt šajā situācijā? Saukt policiju?”
Skaidro Valsts meža dienesta vecākais medību inspektors Juris Nagainis:
“Ūdensputnu medībās var būt situācijas, īpaši tad, kad ūdenstilpē ir daudz mednieku, ka skrotis brīvi krīt no gaisa tuvu citiem medniekiem. Šādā gadījumā kaimiņiem jādara zināma sava atrašanās vieta, piemēram, ja esat nomaskējies niedrēs.
Taču, ja šāviens raidīts cilvēku virzienā, pārkāpjot drošus šaušanas leņķus, par notikušo noteikti jāziņo Valsts policijas vai Valsts meža dienesta darbiniekiem.”
Medību noteikumu 91. punkta 10. apakšpunkts nosaka, ka aizliegts šaut uz lidojošu medījamo putnu, ja tas atrodas leņķī, kas šaurāks par 30 grādiem no horizonta, un ja pārskatāmība šaušanas virzienā ir mazāka par 150 metriem. Savukārt tā paša punkta 11. apakšpunkts nosaka, ka aizliegts šaut medījamo ūdensputnu uz ūdens, izņemot ievainota putna piešaušanu, ja šāviena virzienā 150 metru attālumā teritorija ir pārskatāma un tajā neatrodas cilvēki.
Drošība medībās – principi un padomi
Lasi un abonē žurnālu Medības šeit!