Mednieku vidū sācis izplatīties viedoklis, ka medībās var doties tikai tad, ja ir lietotne Mednis. Lūdzām Valsts meža dienesta speciālistus skaidrot, kādās medību situācijās šobrīd lietojams “Mednis”.
VMD Medību daļas speciālists Ilgvars Zihmanis: “Lietotnes Mednis izmantošana pašlaik ir obligāta tikai mežacūku medībās. Mežacūkas ir nelimitētie medījamie dzīvnieki, taču sakarā ar nepieciešamību apkarot Āfrikas cūku mēri ir nepieciešams precīzi identificēt nomedītās mežacūkas. Mednis ģenerē nomedītās mežacūkas identifikācijas numuru, aizstājot fizisko savilcēju izmantošanu. Citu dzīvnieku medībās Medņa izmantošana pašlaik nav nepieciešama.”
Taču arī tad, ja medniekam nav viedtālruņa, kurā ir lietotne “Mednis”, tas nenozīmē, ka šis mednieks nevar doties mežacūku medībās. Situācija ir līdzīga tai, kad mednieku rīcībā bija fiziski savilcēji. Zinot, ka atļaujas ir, varēja medīt, tad informēt kluba atbildīgo personu par to, ka medījums ir nomedīts un sagaidīt, kamēr savilcējs tika atvests. Šajā gadījumā, vienkārši jāgaida, līdz atbrauc medību kolēģis, kuram ir viedtālrunis ar lietotni “Mednis” un veic nomedītās mežacūkas identifikāciju – to ar lietotnes palīdzību nofotografē un tiek iegūts identifikācijas numurs. Tikai pēc tam mežacūku drīkst pārvietot no nomedīšanas vietas.