13. janvārī žurnāla redakcija saņēma ziņojumu no kādas satrauktas Grīnvaltu iedzīvotājas. Vēstulei bija pievienota viena fotogrāfija ar suņveidīgā pēdu. Pēc tās būtu ļoti grūti spriest par dzīvnieka izmēru un sugas piederību, tādēļ operatīvi tika sagādāta virkne papildus attēlu.
“Šodien šis visai lielais ķepas nospiedums parādījās mūsu privātmājas teritorijā Grīnvaltos, Nīcas pagastā (800 m no Liepājas robežzīmes uz Nīcas pusi). Mūsu vācu aitu suņu jauktenītei Rafaelai ir par trešdaļu mazāka pēda. Citi šajā teritorijā klaiņojošie suņi ir mūsu suņu meitenes lielumā – lielāki nav redzēti. Vilki taču tik tuvu cilvēkiem nenāktu?” vaicāja Grīnvaltu iedzīvotāja Liene (vārds mainīts).
Fotogrāfijās redzamie pēdu nospiedumi, izvietojums un izmērs liek domāt, ka tas tiešām bijis vilks. Interesanti, ka aptuveni pirms gada vietējie iedzīvotāji sociālajos tīklos apsprieda iespējamo vilku uzbrukumu stirnai, kad noticis aptuveni Grīnvaltu apkaimē. Toreiz video neviens nepaspēja uzņemt un par gadījumu sprieda pēc aculiecinieces teiktā. Daudzi negribēja ticēt, ka vilki var būt tik tuvu Liepājai un uzskatīja, ka tie bija klaiņojošie suņi, kas Liepājas-Rucavas šosejas tuvumā bija nokoduši strinu.
Sieviete apstaigājusi savas mājas apkārtni: “Pēc pēdām ir redzams, ka plēsīgais viesis metis lokus ap mūsu māju. Tagad ir ļoti neomulīga sajūta… Vai tas var izlauzties cauri koka dēļu žogam vai pārlēkt pāri drāšu žogam, un apdraudēt mūsu suņu meiteni vai mūs? Un ko mums tagad darīt?”
Sieviete sacīja, ka obligāti pārbaudīs žogu ap suņa voljēru un, iespējams, uzstādīs kameras, lai piefiksētu naksnīgo viesi.
Kā atšķirt vika un liela suņa pēdas nospiedumu?
Vilka pēdas nospiedusm ir šaurāks, bet vairumā gadījumu lielāks par suņa pēdu. Priekšējie pirksti ir vairāk izvirziti uz priekšu. Starp priekšējo (divu vidējo) pirkstu un malējo pirkstu spilventiņu nospiedumiem ir atstatums. Novietojot sērkociņu vai zariņu šajā vietā, tas neskars pirkstu nospiedumus. Suņa pēdas atveidā pirkstu spilventiņu robežas pārklājas. Tomēr dzīvē ne vienmēr suņa no vilka pēdas atšķirt ir viegli, ir jāņem vērā ļoti daudzi un dažādi aspekti, piemāram, vai dzīvnieks ir bijis kustībā, segums un citi faktori.