Jūlijā norisinājās Vislatvijas Zemessardzes sporta spēles, kurās LMS sadarbībā ar Latvijas Loku mednieku asociāciju organizēja pneimatikas un loka šaušanas stendu un semināru. Šajā stendā Zemessardzes vadībai tika demonstrētas mūsdienu pneimatisko ieroču un loku iespējas un to lietošana šaušanas treniņos.
LMS valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis uzsvēra, ka gan šaušana ar pneimatiskajiem ieročiem, gan ar loku uzlabo šaušanas prasmes un palīdz šaušanā arī ar citiem šaujamieročiem. Šo rīku galvenā priekšrocība ir samērā zemās inventāra izmaksas un mazās ekspluatācijas (munīcijas) izmaksas. Tāpat kā ievērojams pluss jāmin tas, ka šaušana ar šiem ieročiem iespējama pat ļoti ierobežotā teritorijā un telpās un tā nerada tikpat kā nekādu troksni. Zemessardzes vadībai bija iespēja iemēģināt roku šaušanā ar dažādu veidu pneimatiskajiem ieročiem, šaujot gan uz kustošu mērķi, gan siluetiem, kā arī šaušanā ar medību loku. Šis pasākums norisinājās saistībā ar pagājušā gada nogalē starp Aizsardzības ministriju un LMS noslēgto vienošanos par sadarbību.
Zemessardzes vadība augsti novērtēja iegūto informāciju un apliecināja vēlmi turpmāk ciešāk sadarboties ar medniekiem.
13. jūlijā Gaigalavā norisinājās tikšanās, kurā piedalījās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, AS Latvijas valsts meži prezidents Roberts Strīpnieks, VMD ģenerāldirektors Andis Krēsliņš, PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, kā arī Meža īpašnieku biedrības, AS Latvijas Finieris, Kokrūpniecības federācijas, LVMI Silava, LLU Meža fakultātes, LLKC, Latvijas Mednieku savienības un LATMA vadība un žurnālisti. Tikšanās laikā tika pārrunātas meža nozares aktualitātes, kā arī PVD ģenerāldirektors sniedza prezentāciju par aktualitātēm saistībā ar savvaļas dzīvnieku slimībām. Izmantojot izdevību, LMS valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis uzdeva jautājumu PVD ģenerāldirektoram, vai tiek plānota nomedīto mežacūku pārbaude ĀCM konstatēšanai arī tad, kad slimība būs pārņēmusi visu Latviju. Atbilde bija, ka jā, pārbaudes arī turpmāk būs obligātas un pagaidām ir paredzēts saglabāt kārtību, ka analīzes apmaksās valsts un medniekiem tiek maksāts par iesniegtajiem paraugiem.
Otrs J. Baumaņa jautājums bija adresēts Zemkopības ministrijai, par to, vai ir plānots veikt kādas darbības, lai atjaunotu Medību fonda finansējumu pilnā apjomā, likumā noteiktajā kārtībā. ZM Meža departamenta direktors Arvīds Ozols solīja, ka ministrija darīs visu iespējamo, lai Medību saimniecības attīstības fondā būtu pieejami visi paredzētie līdzekļi.
Augusta beigās Itālijā norisināsies CIC trofeju vērtēšanas ekspertu valdes sēde, kurā piedalīsies arī vecākais starptautiskais trofeju vērtēšanas eksperts Jānis Baumanis. Šajā sēdē līdztekus ikdienas organizatoriskajiem jautājumiem, kas saistīti ar medību trofeju vērtēšanu un darba organizēšanu, tiks izskatīts arī priekšlikums ieviest CIC noteiktu maksu par katru novērtēto trofeju. Latvija, līdzīgi kā Igaunija un Lietuva, kā arī Skandināvijas valstis, kategoriski iestāsies pret šo priekšlikumu, jo neredz tam pamatojumu un uzskata to par papildu slogu Latvijas medniekiem, kā arī ir pārliecināta, ka šāda prasība varētu samazināt Latvijā novērtēto medību trofeju apjomu. Tieši trofeju vērtēšanas dati ir tie, kas ļauj spriest par populāciju kvalitāti, tādēļ mēs esam ieinteresēti, lai tiktu novērtēts pēc iespējas lielāks nomedīto dzīvnieku apjoms.