
Kaimiņvalsts Lietuvas Valsts robežas apsardzes dienests (LVRAD) salīdzinoši bieži publisko videoierakstus, kuros redzami nevis nelegālie migranti, kas cenšas šķērsot abu valstu robežu, bet gan savvaļas dzīvnieki. Šoreiz nofilmēts diezgan iespaidīgs vilku bars, kas virzās gar metāla sieta žogu, meklējot iespēju ienākt Lietuvas teritorijā. Šo ierakstu LVRAD izmantoja, lai sveiktu valsts iedzīvotājus, jauno gadu sagaidot!
Video skaties šeit!
Interesanti, ka vilki diezgan bieži šķērso Baltkrievijas un Lietuvas, vai Latvijas robežu, taču ģenētiskie pētījumi pierāda, ka šo viesu ietekme uz vietējo populāciju nav tik liela, kā varētu iedomāties. Līdz ar to zinātnieki uzskata, ka tā ir īslaicīga migrācija medību nolūkā. Nevis ienākšana uz palikšanu. Tas liecina par labu versijai, ka vietējās vilku populācijas ir gana veselīgas un blīvi apdzīvo savas teritorijas.
Lietuva bija pirmā no Baltijas valstīm, kas saskārās ar nelegālo migrantu plūsmu no Baltkrievijas. Lai nodrošinātu situācijas kontroli, tika uzsākta žoga un aizsargjoslu izveide. Vietām tas ir stiepļu žogs ar dzeloņdrāti augšpusē. Vietām tas ir dzeloņstiepļu šķērslis, kas nolikts uz zemes. Pēdējais variants raisīja ļoti karstas diskusijas, jo šī veida griezošā spirālveida stieple ir nepārvarams šķērslis dzīvniekiem. Latvijā arī tiek novērota dzīvnieku bojāeja, iepinoties šādā žogā. Šobrīd tie ir aļņi un brieži, taču, sākoties vilku un lūšu riestam, ies bojā arī šie dzīvnieki.
Pēc vairākām publikācijām dažādos medijos, tai skaitā arī mūsu žurnāla interneta portālā Lietuvā Medzioklezurnalas.lt, kaimiņvalsts varas iestādes ieklausījās iedzīvotāju un mednieku nevalstisko organizāciju aicinājumos atrisināt šo problēmu. Jau tagad sākusies trīs metrus augstu stiepļu žogu izveide vietās, kur iepriekš tika izvietotas pagaidu aizsargjoslas no dzeloņstieplēm, kas noliktas uz zemes.