Kāds mūsu lietuviešu izdevuma “Žurnalas Medžioklė” Facebook profila sekotājs atsūtīja stāstu par notikumiem uz Paņevežas šosejas, kur viņš vairākas stundas bloķēja alni, kas bija pārlēcis aizsargžogam. Dzīvnieks šķērsoja ceļa braucamās daļu un atdūrās pret tādu pašu žogu otrā pusē. Notikumi risinājās dienas laikā, kad uz šīs šosejas ir ļoti intensīva satiksme.
Mednieks bija ceļā uz Paņevežu, kad ievēroja, ka uz ceļa braucamās daļas izskrien alnis. Par laimi dzīvnieks šķērsoja brauktuvi, izvairoties no mašīnām, taču mednieks nolēma apturēt savu auto un pacensties noturēt alni uz vietas. Alnis palika pie ātrgaitas šosejas norobežojošā žoga, taču izrādīja manāmu satraukumu. Mednieks virzīja savu automašīnu šurp turp, lai dzīvniekam neienāktu prātā mesties atpakaļ uz šosejas, kur tobrīd bija ļoti intensīva satiksme.
“Mana galvenā domā bija parūpēties, lai nenotiktu nelaime. Ja alnis izskrietu uz šosejas, kad tur ir daudz mašīnu, varētu iet bojā vairāki cilvēki. Es pazvanīju uz 112 un izsaucu policiju. Kārtībsargus gaidīju vairāk nekā stundu. Tikmēr alnis jau paspēja savainoties pret žogu. Par laimi, dzīvnieks uz ceļa neatgriezās,” pastāstīja mednieks, kurš vēlējās saglabāt anonimitāti.
Policija ieradās notikuma vietā ar alus “Švyturys” alus pudelēm rokās. “Man radās iespaids, ka viņi nesaprot, par ko ir runa un pat neredz nekādus draudus satiksmes dalībniekiem. Vienīgais, ko viņi izdarīja, nobiedēja alni tā, ka tas pārrāva metāla sieta žogu un iemuka atpakaļ mežā,” atklāja mednieks.
Statistika rāda, ka ik gadu Lietuvā notiek aptuveni 5000 autoavāriju, kurās ir iesaistīti dzīvnieki. Kaimiņvalsts policijas departamenta preses dienests norādīja, ka netiek atsevišķi uzskaitīts, kuros gadījumos tiek notriekts suns, kaķis, aita vai govs, taču salīdzinoši ar savvaļas dzīvnieku skaitu, procents ir ļoti neliels. Vidēji negadījumos cieš ap 50 cilvēkiem. Pēdējo reizi pēc sadursmes ar dzīvnieku cilvēka bojāeja Lietuva tika reģistrēta 2017. gadā, kad dzīvību zaudēja divi cilvēki.