Ko gan jaunu var pastāstīt par bisi? Tā vien šķiet, ka visi pazīstamie zīmoli jau ir neskaitāmas reizes aplūkoti no visām iespējamām pusēm. Grozīti gan šā, gan tā, bet galu galā princips ir līdzīgs, tikai izpildījums atšķirīgs. Taču šogad acīs iekrita kaut kas tā kā neredzēts. Angļu Longthorne Gunmakers apvieno tradīcijas, eleganci un kaut ko īpašu, ko nevar atrast ieročos, kas ražoti uz konveijera. Cena gan, jābrīdina uzreiz, sākas ar 16 tūkstošiem eiro.
Ieteicamā formula, lai iegūtu īpašu bisi, ir savienot labāko no modernās pasaules, izmantojot materiālus un tehnoloģijas, ar tradicionālām metodēm un klasisko angļu gludstobru ieroču dizainu. Rezultātā iegūts ierocis, kas precizitātē atgādina Šveices pulksteni, bet izturības ziņā pacietīs jebkuru magnumu. Ražotājs uzskata, ka pašlaik šī ir visizturīgākā 12. kalibra bise Lielbritānijā. Un šo visu komplektu var papildināt ar nelielu atsitienu. Bises stobru izturību lieliski nodemonstrēja firmas īpašnieks, kad ražotāja stendā uzkāpa uz ieroča, viņam pievienojās nākamais klients, piedevām vēl abi pa stobru palēkāja! Kā gan to var sasniegt? Viss slēpjas stobra ražošanas tehnoloģijās.
Longthorne stobrus ražo no viena tērauda kluča, ieskaitot monobloku, kas ļauj radīt perfekti taisnus stobrus, izvairoties no deformācijām un citām problēmām, kas rodas, ražojot mums zināmu citu zīmolu ieročus. Šī tehnoloģija nodrošina labu skrošu lādiņa blīvumu arī tālākās distancēs. Šī ir samērā jauna kompānija, kas par visiem 100% pieder angļu ģimenei. Un visas detaļas tiek ražotas uzņēmumā Anglijā. Džeims Longtorns Stjuarts sākotnēji radījis ieroču daļas Austrālijā, bet pēc sarunas ar draugu, būdams arī zinošs inženieris, 2006. gadā sāka strādāt pie inovatīva sava ieroča dizaina. Pirmais modelis tika prezentēts jau 2010. gadā. Savukārt meita Hloja kompānijā sāka strādāt par gravētāju, un viņa ir atbildīga par visu ieroču dizainu.
Ja vēlaties iegādāties Longthorne ieroci, pašam vien būs jādodas uz rūpnīcu, kas atrodas Northemptonā Anglijā. Jums piedāvās ekskursiju, kā arī noskaidros jaunā ieroča parametrus – stobru garumu, kādiem čokiem jābūt, kāda būs laides forma, vēlamais koks, gravējumu dizains. Var uz vietas arī izvēlēties koku laidei, pieejami ap 700 paraugu. Tad sākas darbs pie ieroča. No gravēšanas viedokļa nepastāv nekādu ierobežojumu. Patentētos stobrus ražo, izmantojot ļoti modernu metodi un procesus. No 27 kg smaga tērauda kluča radot stobru, kas sver aptuveni 1,3 kg atkarībā no stobra garuma. Tam ir vairākas priekšrocības. Tā iegūst stobrus, kas ir ne tikai izturīgi, bet arī viegli svara ziņā. Šajā gadījumā nav nepieciešamības stobrus sakausēt, izmantojot centrālo ribu. Līdz ar to Longthorne stobru svaru var palielināt uz stobru sieniņu biezuma rēķina. Par spīti nelielajam svaram, kompānija rada 12. un 20. kalibra stobrus. Tiek radīti perfekti taisni stobri, kas šauj tieši tur, kur šāvējs skatās, un nav nepieciešamības tos regulēt. Vēl viens liels šā ieroča pluss ir mazais atsitiens, pat šaujot ar lielākiem lādiņiem.
Kad stobri radīti, tos pārbauda London Proof House. Stobriem jāiztur magnuma tērauda lādiņš ar fiksētajiem čokiem. Karaliskās lilijas zīmogs uz stobra nozīmē, ka tas ir pārbaudīts. Nākamais solis ir stobru apstrāde, gravējumu pabeigšana, kā arī ieroča salikšana. Un tad nākamajam ieroča īpašniekam vēlreiz jāierodas rūpnīcā, lai pielāgotu ieroci konkrētajam šāvējam. Tas prasa laiku līdz divām stundām. Ražotājs uzstāj, ka tas jādara, lai ierocis šautu tur, kur īpašnieks skatās, un derētu katru reizi, kad ierocis tiek ieplecots. Šis process parasti aizņem deviņus līdz desmit mēnešus, bet tās ir tikai aplēses. Pieejami dažādi modeļi, tajā skaitā gan klasiskas divstobrenes, gan arī bok tipa bises. Rezultātā īpašumā var iegūt skaistu, elegantu un ārkārtīgi ekskluzīvu bisi gan medībām, gan arī šaušanas sportam. Ierocis īsteniem feinšmekeriem.