Pasaulē populārais un plaši atzītais zīmos Zeiss jau pirms dažiem gadiem nāca klajā ar jaunu izstrādājumu – termokameru. Tagad jau pieejami dažādi modeļi un dažādi produkti, tajā skaitā arī termālā uzlika optikai. Šoreiz testam no Purnavu muižas saņēmām Zeiss DTI 3/35 Gen 2. Ražotājs apgalvo, ka ar šo ierīci siltu objektu var saskatīt līdz 1300 metru attālumam. Vai tas atbilst patiesībai?
Tā nu devāmies vairākus vakarus medīt bebrus, pavērot apkārti, lai sapratu, uz ko šī ierīce ir spējīga. Testējām ierīci dažādos laika apstākļos – saulainā vakarā, lietainā laikā, kad bija iespējams salīdzināt termokameras darbības iespējas. Pirmais, kas piesaista uzmanību, – tā ir viegla un ērta, ieliec kabatā, pakar siksniņā kaklā, sēdi tornī vai medī ar pieiešanu – tā neapgrūtina. Arī ražotājs uzsver, ka kamera radīta aktīvam medniekam, kas tā arī ir. Ieslēdzas gan mazliet kaitinoši lēni, tomēr, lai pārslēgtu uz gaidīšanas režīmu, pietiek ar vienu pogas spiedienu. Tas pats, kad ierīce atkal jāizmanto, – viena sekunde un ierīce jau pārslēgta no gaidīšanas režīma. Ierīce maza, bet aprīkota arī ar WiFi funkciju, lai to savienotu ar lietotni Zeiss HuntingZ, kas cita starpā piedāvā arī iespēju savienoties ar kādu no zīmola produktiem. Mazliet vajadzēja gan pabakstīties, lai bildes un video dabūtu savā iOS sistēmas viedtālrunī, bet, kad esi sapratis, kādi soļi jāsper, ir gana viegli un saprotami. Patika tas, ka, vienreiz ieslēdzot WiFi funkciju, tā saglabājas. Nav katru reizi no jauna tā jāieslēdz, kas raksturīgi citām ierīcēm.
No visiem pieejamiem krāsu režīmiem testa laikā vislabāk patika tieši Black hot, kad siltais objekts kamerā parādās melnā krāsā. Arī White hot klasiskais režīms ir labs, tomēr šai ierīcei labāks šķita pirmais. Asumu var noregulēt arī uz objektu, kas atrodas dažu metru attālumā.
Stirnas izmēra objektu tīri labi varēja identificēt distancē līdz vienam kilometram ar nosacījumu, ka laika apstākļi ir labi. Protams, ka lielākus objektus var saskatīt arī tālāk. Lietainā vēsā laikā, kā tas parasti ir pavasarī, visi objekti, arī gaiss un zeme ir praktiski vienā temperatūrā un ekrānā redzēsi vienkārši miglas bildi. Toties, kad uzrodas kāds silts objekts, to var ļoti labi saskatīt. Protams, sākumā ir grūti saprast, uz ko tieši skaties, jo pazūd attēla dziļums. Tas ir praktiski visu termokameru lielākais mīnuss, izņēmumi ir pašas jaudīgākās un modernākās, bet arī tām šādi laika apstākļi var sagādāt grūtības. Kad mēģini noskenēt apkārtni un paskatīties, kas notiek apkārt, rodas iespaids, ka kameras attēls mazliet bremzē, bet tas īpaši netraucēja.
Kopumā jāsecina, ka kamera ir ļoti ērta, ar labi saprotamām un arī tumsā sačamdāmām pogām. Protams, liels pluss ir arī tas, ka ar šo kameru var filmēt un bildēt, lai pēc tam varētu pārskatīt savus novērojumus. Ideāli piemērota medniekam, kam patīk daudz staigāt un vērot dzīvniekus. Derēs kā dienā, tā naktī. Protams, jāatceras, ka diennakts tumšajā laikā var dzīvniekus vērot, stāvot uz zemes un pārvietojoties, bet medīt tikai no vismaz 2,5 metrus augstas platformas.
Runājot par baterijas darbību – medījot četrus vakarus, bija nepieciešama viena uzlāde. Skatoties diezgan intensīvi, neradās iespaids, ka baterija ļoti ātri izlādējas. Saskaņā ar specifikācijām baterijai jāiztur astoņas stundas.
Šī ierīce nodrošina visu to funkcionalitāti, pie kā mūsdienās ir pieradis modernais mednieks. Tā ļaus jebkuros laika apstākļos, jebkurā gadalaikā saskatīt un identificēt medījumu.
Plusi
Neliela, viegla
Plaša funkcionalitāte
Viegli lietojama
Mīnusi
Lēni ieslēdzas
Lietū un miglā slikti rāda fonu
Attēls mazliet bremzē
Specifikācijas
Svars (kg): 0,42
Ražotājs: Zeiss
Displejs: 384×288
Izšķirtspēja:1024×768 pix
Palielinājums: 4 x
Attēla rādīšanas attālums: 1300 m
Darbības temperatūra: -10 līdz +50 °C
Baterijas: 8 h