Medībās, diemžēl, var būt situācijas, kad mednieks gūst savainojumus vai viņam pasliktinās veselība un nepieciešama hospitalizācija. Kāds no žurnāla Medības lasītājiem vaicā: “Kurš ir tiesīgs uzglabāt vai pārvietot medību ieroci līdz policijas vai Valsts Meža dienesta pārstāvja ierašanās brīdim, ja medību laikā ir noticis nelaimes gadījums ar mednieku, viņš ir bezpalīdzīgā stāvoklī un aizvests ar neatliekamās medicīniskās palīdzības transportu? Vai tas ir medību vadītājs, vai jebkurš mednieks, kuram ir attiecīgās kategorijas medību ieroča glabāšanas atļauja? Vai šādus vai līdzīgus gadījumus nevajadzētu atrunāt Medību noteikumos vai noteikumos par ieroču apriti?”
Skaidro Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Bagdone:
“Ieroču aprites likumā un Ministru kabineta 2019. gada 21. maija noteikumos Nr. 210 Noteikumi par ieroču un munīcijas apriti nav paredzēta citu privātpersonu rīcība ar citas personas ieroci un munīciju gadījumos, kad medību laikā ir noticis nelaimes gadījums ar mednieku un viņš vairs nevar rīkoties ar savu ieroci.
Medību noteikumu 51.13 punktā ir paredzēti medību vadītāja pienākumi arī gadījumos, kad medībās noticis nelaimes gadījums, kas saistīts ar šaujamieroču vai medību rīku izmantošanu vai dzīvnieka uzbrukumu. Tajā skaistā pienākums organizēt pirmās palīdzības sniegšanu notikuma vietā un, ja nepieciešams, izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību vai organizēt cietušā nogādāšanu ārstniecības iestādē. Ir noteikts, ka par nelaimes gadījumu nekavējoties ir jāziņo Valsts policijai un Valsts meža dienestam, jānodrošina notikuma vietas norobežošana, kā arī pēdu un pierādījumu saglabāšana.
Arī gadījumos, kad cietušā mednieka ierocis nav negadījuma izraisīšanas rīks, ir jānodrošina notikuma vietas neaizskaramība – arī jānodrošina cietušās personas ieroču un munīcijas neaizskaramība, līdz policijas darbinieka ierašanās brīdim.
Katrs konkrēts gadījums būs atšķirīgas, bet ir jānodrošina minētie un citi noteiktie medību vadītāja pienākumi, kā arī jārīkojas pēc policijas darbinieka norādījumiem, kas var tikt saņemti no Valsts policijas arī pirms policijas darbinieka ierašanās brīdim.”