Kā ziņo Starptautiskā medību un medījamo dzīvnieku aizsardzības komiteja CIC, dzīvnieku tiesību aktīvisti no daudzām pasaules valstīm mēģina aizliegt balto lāču medības Nunavutā Kanādas ziemeļos. Šī prasība ir ne vien zinātniski nepamatota, bet arī būtiski pārkāpj pamatiedzīvotāju tiesības. Ironiski, ka šī tēma tiek aktualizēta tieši pirms 19. CITES biedru konferences, saucot lāču medības par barbariskām un mūsdienās nevajadzīgām. Zinātnieki un savvaļas sugu apsaimniekošanas eksperti gan pret to iebilst, jo šāds lēmums varētu nelabvēlīgi ietekmēt ne vien pašas savvaļas dzīvnieku populācijas, bet arī vietējo iedzīvotāju labklājību.
CIC adresētajā vēstulē Kanādas universitātes doktore Viktorija Kutuka Bušmane raksta: “Uzskatu, ka mēģinājums aizliegt balto lāču medības ir bezjēdzīgs. Jebkurš aizliegums, kas apgrūtina pamatiedzīvotāju dzīvi, pārkāpj Apvienoto Nāciju Organizācijas Pamatiedzīvotāju tiesību deklarāciju.
Sugas apsaimniekošanas pasākumiem ir jābalstās uz zinātniskiem faktiem, nevis emocijām.” Arī Pasaules dabas fonda (WWF) pārstāvji neuzskata, ka medības būtu nepieciešams aizliegt. Saskaņā ar IUCN publikāciju Informatīvie lēmumi par trofeju medībām arī visa balto lāču medībās iegūtā gaļa Nunavutā neatkarīgi no tā, vai dzīvnieku nomedījis vietējais vai viesmednieks, nonāk vietējo iedzīvotāju lietošanā. Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados līdzīgu kampaņu mēģināja izvērst organizācijas Greenpeace aktīvisti, tolaik cenšoties pārtraukt roņu medības. Kā izrādījās, tas noveda pie nopietniem finansiāliem zaudējumiem, kas apdraudēja inuītu tautas turpmāku pastāvēšanu. Beigu beigās aktīvisti tomēr atvainojās par līdzšinējās sistēmas izjaukšanu.