Šorīt, 13.oktobrī, Liepājas centrā, pie Latviešu biedrības nama un pēc tam pie Tirdzniecības kanāla ir redzēta mežacūka.
Par novērojumiem medniekiem ziņoja kāds sētnieks, kurš bija ceļā uz darbu vienā no centra rajoniem. “Es gāju pa ielu, pagriezos ap stūri un pēkšņi ieraudzīju priekšā kaut ko. Sākumā padomāju, ka tas ir suns, taču dzīvnieks bija pārāk liels un nelīdzinājās nevienai no suņu šķirnēm. Piepeši sapratu, ka tā ir mežacūka un, pie tam, diezgan liela,” pastāstīja aculiecinieks.
Mednieks, kurš sniedza šo informāciju, pieļāva iespēju, ka mežacūka ienākusi Liepājas centra rajonā no ezermalas, kur, kā zināms ir dārziņi, garāžas, laivu būdas, bet apkārt Liepājas ezera niedrāji. Plus Liepājas ezerā ir vairākas salas, kur savvaļas dzīvnieku populācijas blīvums arī ir ievērojams.
Mežacūku vīriešu kārtas pārstāvju migrācija ir normāla parādība. Kuiļi meklē jaunas teritorijas. Plus, pastāv teorija, ka tuvojoties Āfrikas cūku mērim (aktuālā slimības izplatības karte), veselās mežacūkas evakuējas no infekcijas skartajām teritorijām.
Iespējams, mežacūka netīšām iemaldījusies pilsētā vai nonākusi ielās, jo kaut kas to izbiedējis un dzīvnieks traucies, kur acis rāda. Taču pastāv iespēja, ka ruksis ir iemanījies baroties pie miskastēm dzīvojamajos rajonos vai pie kādas ēdināšanas iestādes.
Līdz šim Liepājā novērotas lapsas un citi mazie plēsēji, par ko ļoti aktīvi ziņo iedzīvotāji. Pavasarī un vasarā pilsētā regulāri ieklīst aļņi. Tagad šim sarakstam piepulcējas arī mežacūkas.