Šaušana nav vienīgais veids, kā cīnīties ar postījumiem. Ir pieejami dažādi repelenti, kas atbaida meža dzīvniekus. Ja medīšanu un atbaidīšanu apvieno, rezultāts var būt pat ļoti labs, jo tad dzīvnieki konkrētu smaku asociē ar nāves briesmām. Lielākais repelentu mīnuss ir tas, ka tie nav lēti. Ar tādu var pat ļoti efektīvi pasargāt mazdārziņu, mauriņu vai nelielu kartupeļu lauku, bet vairāku desmitu hektāru lielu labības lauku iezīmēt ar tādu atbaidītāju varētu būt pat diezgan padārgi. Tomēr, apvienojot vairākas metodes, ir iespējams sasniegt vēlamo rezultātu.
Par Lietuvā ražoto mežacūku atbaidītāju Mežacūku bailes ir saņemtas labas atsauksmes no lietotājiem, kas atzina, ka līdzeklis strādā. To piedāvā interneta veikaliņš Outdoorexperts.lv. 500 ml flakons maksā 21,99 eiro, jāatjauno ik pēc desmit dienām. Pareizi lietojot, tas sniegs vēlamo aizsardzību ne tikai pret mežacūkām, bet arī citiem pārnadžiem.
Dzīvnieku atbaidītājs “Mežacūku bailes”
Atbaidītājs, kas imitē vilka smaku un rada paniku mežacūkām un citiem dzīvniekiem, liekot tiem rīkoties instinktīvi – bēgt. Šis ir unikāls produkts, pie kura nepierod.
Ietekme uz vidi:
– produkts nav bīstams ūdens augiem, organismiem vai mājdzīvniekiem
– pareizi lietojot, tam nav ietekmes uz pārtikas produktiem
– tas nepiesārņo gruntsūdeņus, 100% noārdās dabā
Iepakojums 500 ml.
Lietošanas instrukcija!
Vienā vietā izsmidzināt apmēram 1,5 ml, nospiežot izsmidzinātāja sviru 2–3 reizes. Izsmidzina uz tikko uzartas zemes (var arī sagatavot lupatiņas, kuras ieliek plastmasas glāzītēs, uzliekot uz stabiņa tā, lai lietus netiek klāt) ik pēc 10 metriem. Ja ir labības postījumi, ieteicams izmantot mietiņus, uz kuriem uzliek lupatiņas, kuras nopūš ar līdzekli. Lupatiņas jāliek apmēram 80 cm no zemes. Līdzeklis sāk darboties pēc 7–9 stundām. Atkārtot izsmidzināšanu pēc spēcīga lietus vai 8–10 dienām.