Vecākajā nacionālajā parkā pasaulē – Jeloustounas Nacionālājā parkā kādai fotogrāfei izdevies iemūžināt dzīvu vilku bez apakšžokļa.
Daudzi video skatītāji uzdevuši jautājumu par to, kā atvieglot dzīvnieka ciešanas, taču Nacionālā parka dienests nolēmis neiejaukties skarbās dabas savvaļas procesos.
Video redzami nepatīkami kadri, proti, vilku mātīte pēc brutāla ievainojuma iegūšanas – apakšžokļa vietā redzama vien ādas strēmele. Nacionālā parka darbinieki apgalvo, ka šādus ievainojumus vilks iespējams ieguvis medību cīņā ar alni vai sumbru. Turklāt tie konstatēti jau 26. septembrī.
Populārais Instagram konts Nature is Metal video pārpublicējis 11. oktobrī un to komentējuši neskaitāmi konta sekotāji. Populārākais no jautājumiem, ko uzdevuši konta sekotāji, kāpēc netiek izbeigtas dzīvnieka ciešanas? Uz ko Nacionālā parka dienests atbildējis, ka tas ir pretrunā ar dienesta darba mērķiem un norāda uz zooloģiskā dārza darbības principiem. Nacionālā parka dienesta mērķis ir nodrošināt savvaļai maksimāli pietuvinātus apstākļus.
Šis ir viens no dabas pašregulācijas veidiem, kas lielākoties ir brutāls un nolemj dzīvniekus lēnai un mokošai nāvei.
Instagram konts Nature is Metal norādījis, ka nāve ir dabiska dzīves sastāvdaļa un tādi videoklipi kā šis kalpo kā atgādinājums par to.
Tikmēr kāds žurnāla Medības lasītājs uzdeva jautājumu – kā rīkoties situācijā, ja notriekts vilks?
Atbildi sniedz VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis: “Šādā situācijā jārīkojas tāpat kā ar jebkuru citu medījamas sugas dzīvnieku- vislabāk ziņot aplikācijā “Mednis”, fiksējot faktu par notriektu dzīvnieku ar piezīmi, ka dzīvnieks pēc sadursmes aizskrējis. Pēc informācijas saņemšanas tā tiks pārbaudīta. Ja nav aplikācijas, tad jāzvana Valsts policijai (VP), izformējot par sadursmi. Tālāk VP šo informāciju nosūtīs VMD pārbaudei. Noteikti jāņem vērā – ja pēc sadursmes cietušais dzīvnieks ir aizskrējis, svarīgi tam nesekot.”
Abonē šeit:
12 numuri + 3 pielikumi
12 numuri bez pielikumiem
Oktobra numurā par to kā legalizēt medījumu