Igaunijas Medieku savienība savā Facebook kontā publicējusi Hugo Mässaku video, kas uzņemts Jervas apriņķī Igaunijas vidienē.
Video redzams, kā mazuļi riņķo ap lāceni, signalizējot, ka ir barošanas laiks. Tad lāču mamma mazuļus pabaro un pēc brīža dodas tālāk. Igaunijas lielo plēsēju speciālists Peep Männil norādījis, ka šie nav šā gada lācēni, bet gan visticamāk ir kādu gadu veci.
Nofilmē, kā lācene zīda četrus lācēnus. Unikālie kadri no Igaunijas
Brūnā lāča aizsardzības plānā sacīts:
” Potenciālā auglība lāčiem var būt daudz lielāka – līdz 6, taču parasti tā nerealizējas (Vaisfeld and Chestin 1993) un par lielāko lācēnu skaitu tiek uzskatīts 5 (Garshelis 2009). Lācenes ir auglīgas līdz pat mūža trešā gadu desmita beigām, bet, beidzoties reproduktīvajam periodam, var dzīvot vēl ap desmit gadu (Garshelis 2009). Ziemas midzenī lācene parasti mazuļus neaizstāv un glābjas bēgot, taču pavasarī un vasarā pēc midzeņa atstāšanas tā lācēnus aktīvai aizsargā, tajā skaitā arī no cilvēka (Vaisfeld and Chestin 1993). Attiecība starp dzimumiem, lācēniem piedzimstot, ir 1:1, taču populācijās pastāv neliels tēviņu pārsvars. Izplatoties no populācijas centra uz perifēriju un jaunām, iepriekš neaizņemtām dzīvesvietām, veidojas atšķirības populācijas dzimuma un vecuma struktūrā: pieaug tēviņu, jo īpaši nepieaugušu tēviņu vecumā no 2 līdz 4 gadiem, īpatsvars (Swenson et al. 1998), kā arī mātītēm ar mazuļiem konstatēti mazāki metieni (Kojola and Laitala 2000).”