Lejassaksijas Stades apgabala Grepelā sestdien (26.08.2023.) notika viens no smagākajiem vilku uzbrukumiem aitu ganāmpulkam, kopš plēsēji atgriezušies šajā rajonā.
Novada mednieku biedrības informācija liecina, ka viens vai vairāki vilki dzīvnieku barā izraisījuši īstu asinspirti: no 112 aitām 18 tika atrastas beigtas un 37 dzīvniekus traumu smaguma dēļ veterinārārstiem bija jāiemidzina. Mazāk smagi ir cietušas 30 citas aitas un 2 dzīvnieki ir pazuduši, liecina Stades e.V. novada mednieku biedrības paziņojums par notikušo.
Jau 2023. gada aprīlī Stades e.V. apgabala mednieku biedrība parakstīja Lejassaksijas Mednieku asociācijas deklarāciju, kas aicina reģiona un štata parlamenta deputātus izstrādāt vietējai sabiedrībai un zemes ierīcībai svarīgo dambju un aizsprostu saglabāšanas plānu, izmantojot aitas, kas noganītu šis teritorijas. Dambji un aizsprosti ir vienīgais, kas stihiskās nelaimes gadījumā pasargās vietējo iedzīvotāju dzīvības un mantu no iznīcības.
Nesenais vilku uzbrukums aitu ganāmpulkam Graepelā vēlreiz parāda, ka politiskais mērķis veidot plašus, dambju aizsardzības zālājus nav savienojams ar plēsēju populācijas pārlieku palielināšanos.
Viena no bojāgājušajām aitām.
Foto: Olafs Plēns, Natürlich Jagd
Ganības uzietais pēdas nospiedums, kas varētu piederēt vilkam.
Foto: Olafs Plēns, Natürlich Jagd
Ņemot to vērā, Stades e.V. apgabala mednieku biedrība no jauna izvirza prasības un aicina reģionālos parlamentāriešus uzņemties atbildību par situāciju un īstenot koalīcijas līguma vienošanos, kas federālajās zemēs ieviest diferencētās vilku populācijas pārvaldīšanas principus. Tas nozīmē, vietās, kur tas ir iespējams, vilks dzīvos neskarti, bet terotorijās, kur plēsēju spiediens uz lauksaimniecības dzīvniekiem būs pārāk liels, kur plēsēji sāks apdraudēt iedzīvotāju īpašumu un, iespējams, pat dzīvību, ir jāatļauj plēsēju skaita samazināšana.
2023. gada 15. augustā Lejassaksijas premjerministrs Stefans Veils (Stephan Weil) Freiburgā/Elbā Stades rajonā paskaidroja, ka štata valdības mērķis ir izveidot sistēmu, kas samazinātu vilku populāciju reģionos, kur šo dzīvnieku spiediens ir pārāk liels, līdz līmenim, kad “tie vairs neradīs pārmērīgu kaitējumu”.
“Šeit, Stades rajonā, mērs ir pārsniegts!”, sacīja Stefans Veils.
“Incidents Grepelā liecina, ka ir jārīkojas ātri un ka piekrastes un aizsprostu aizsardzībai ir vajadzīgas ātras atbildes,” medijiem paziņoja vietējās mednieku biedrības priekšsēdētājs Pīters Hateke.
“Taču mēs pieprasām ne tikai ātru rīcību vilku populācijas samazināšanai, bet arī birokrātijas mazināšanu, izsniedzot palīdzību cietušajiem aitu audzētājiem un vietējiem iedzīvotājiem!”, secināja priekšsēdētājs. Informācijas avots šeit.
Uzziņai
Vācijas otra lielākā pavalsts – Lejassaksija aizņem nozīmīgu teritorijas daļu valsts ziemeļrietumos. Tā robežojas ar Ziemeļjūru, Vācijas Šlēsvigas-Holšteinas un Hamburgas štatiem ziemeļos, un Mēklenburgas – Rietumpomerānijas štatiem ziemeļaustrumos, Saksijas-Anhaltes austrumos, Tīringene un Hesene uz dienvidiem un Ziemeļreina – Vestfālene uz dienvidrietumiem. Nīderlande rietumos robežojas ar Lejassaksiju.
Izņemot nelielu kalnu apgabalu uz dienvidiem, valsts ainavā dominē lielais Ziemeļvācijas līdzenums. Lielu daļu štata ziemeļu puses veido smilšaini virsāju, purvu un polderu zemienes, kas mijas ar izkaisītiem mežiem. Ziemeļrietumos Austrumfrīzu salas – 12 salas Ziemeļjūrā – un aptuveni 325 kvadrātjūdzes (840 kvadrātkilometri) piekrastes zemes faktiski atrodas zem jūras līmeņa, un tās no applūšanas aizsargā dambji, kas līdzīgi Nīderlandes tuvumā esošajiem.
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.