Noteikumi par ieroču un munīcijas apriti nosaka galvenos principis, kas jāievērot, glabājot savu medību vai sporta šaujamieroci. Redakcijā bieži saņemam jautājumus par to, kā pareizi būtu jāglabā šaujamierocis. Tam jābūt izjauktam, vai atsevišķi no munīcijas, cik lielam seifam jābūt, kāda slēdzene jāizmanto. Šeit arī vienkārša atbilde – visa uzmanība uz to, lai ierocim nevar piekļūt nepiederošas personas.
Šaujamieroču, to sastāvdaļu, munīcijas un lielas enerģijas pneimatisko ieroču glabāšana, pārvadāšana, pārsūtīšana un remonts
20. Šaujamieročus, to maināmās būtiskās sastāvdaļas, munīciju un tās sastāvdaļas, kā arī lielas enerģijas pneimatiskos ieročus ieroča glabāšanas atļaujā vai ieroča nēsāšanas atļaujā norādītajā adresē glabā saskaņā ar Ieroču aprites likuma prasībām, nodrošinot to pienācīgu uzraudzību un glabāšanu.
21. Šaujamieroču, to maināmo būtisko sastāvdaļu, šaujamieroču sastāvdaļu, munīcijas vai lielas enerģijas pneimatisko ieroču glabāšanai paredzētā metāla seifa vai metāla skapja (metāla kastes) sienu biezums ir vismaz 2,5 mm. Cita materiāla speciāli šaujamieroča glabāšanai paredzētais rūpnieciski ražotais seifs pēc izturības ir ekvivalents šādam metāla seifam vai metāla skapim (metāla kastei). Seifs vai metāla skapis (metāla kaste) ir aizslēdzams ar slēdzeni, kuru atslēgt var tikai ieroča īpašnieks. Ja seifs vai metāla skapis (metāla kaste) ir aprīkots ar mehānisko slēdzeni, tā atslēgas ir pieejamas tikai ieroča īpašniekam.
22. Medību vai sporta šaujamieroci un lielas enerģijas pneimatisko ieroci glabā izlādētu (patronu padošanas mehānismā (magazīnā vai cilindrā) un patrontelpā munīcija nav ielādēta). Pašaizsardzības šaujamieroci var glabāt kā medību un sporta ieroci vai ar pielādētu patronu padošanas mehānismu, nodrošinot, ka patrontelpā munīcija nav ielādēta. Medību un sporta garstobra–vītņstobra šaujamieroča munīciju glabā seifā vai metāla skapī (metāla kastē) no ieroča atsevišķā slēdzamā nodalījumā vai atsevišķā seifā, vai metāla skapī (metāla kastē).
23. Šo noteikumu 20., 21. un 22. punktā minētās prasības attiecas arī uz fiziskajām personām, kurām izsniegta ieroča iegādāšanās atļauja, pirms ieroča reģistrācijas atļaujas un ieroča glabāšanas atļaujas, ieroča nēsāšanas atļaujas vai ieroču kolekcijas atļaujas saņemšanas un fiziskajām personām, kurām izsniegta ieroča realizēšanas atļauja, līdz ieroča nodošanai realizācijai ieroču tirdzniecības uzņēmumā vai īpašnieka maiņai Valsts policijas struktūrvienībā, kā arī fiziskajām personām, kurām izsniegta atļauja ieroča pārvadāšanai vai pārsūtīšanai no Latvijas, līdz ieroča un munīcijas izvešanai no Latvijas.
24. Personām, kurām šaujamieroči vai lielas enerģijas pneimatiskie ieroči reģistrēti medībām vai sportam, ir tiesības medību vai šaušanas sporta sacensību laikā glabāt ieroci un munīciju īpaši tam paredzētā telpā slēgtā seifā vai metāla skapī (metāla kastē), nodrošinot tādus glabāšanas apstākļus, kas nepieļauj nejaušu ieroča vai munīcijas nokļūšanu nepiederošas personas rokās.
25. Personām, kurām šaujamieroči vai lielas enerģijas pneimatiskie ieroči reģistrēti medībām vai sportam, ir tiesības attiecīgi medību, sporta sacensību vai treniņšaušanas nodarbību laikā (arī īslaicīgā pārtraukumā (līdz divām stundām)) glabāt ieroci un munīciju transportlīdzeklī. Personām, kurām šaujamieroči vai lielas enerģijas pneimatiskie ieroči reģistrēti medībām vai sportam, ir tiesības īslaicīgas apstāšanās laikā (līdz divām stundām), kamēr pārvadā ieročus un munīciju no medībām, šaušanas sporta sacensībām vai treniņšaušanas nodarbībām vai uz tām, glabāt ieroci un munīciju transportlīdzeklī. Ieročus un munīciju transportlīdzeklī novieto pēc iespējas drošākā vietā, lai futrālis vai cits iesaiņojums, kurā ierocis un munīcija ievietota, nebūtu redzams no transportlīdzekļa ārpuses, aizslēdz transportlīdzekļa durvis un bagāžas nodalījumu un ieslēdz trauksmes signalizācijas ierīci, nodrošinot apstākļus, kas nepieļauj nejaušu ieroča vai munīcijas nokļūšanu nepiederošas personas rokās.